Symbole ŚDM w diecezji wrocławskiej

(fot. youtube.com)

Przemierzył wszystkie kontynenty. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center jak i w ogarniętej wojną domową Rwandzie. Odwiedził siedzibę ONZ i małe szkoły, szpitale oraz więzienia - Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który wraz z ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani od 3 kwietnia pielgrzymować będzie po archidiecezji wrocławskiej.


Symbole Światowych Dni Młodzieży, przekazane polskiej delegacji przez Brazylijczyków na placu św. Piotra w Rzymie, od 14 kwietnia 2014 r. pielgrzymują po diecezjach przygotowując Polskę do spotkania młodych z całego świata w Krakowie. Krzyż oraz ikona przybędą do Wrocławia z diecezji świdnickiej.

 

Uroczyste przekazanie symboli ŚDM odbędzie się w nocy z 2 na 3 kwietnia na przełęczy Tąpała na Ślęży. W niedzielę 3 kwietnia zagoszczą one m.in. w parafii grekokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego oraz w kościele garnizonowym św. Elżbiety, gdzie zostaną uroczyście wniesione przez studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej. Następnie udadzą się w procesji do wrocławskiej katedry. Tutaj modlić się przy nich będzie wraz z młodzieżą abp Józef Kupny. O 18.30 zostanie odprawiona Msza św., a następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne, które potrwa do północy.

 

W kolejnych dniach krzyż i ikona odwiedzą takie miasta, jak: Oława, Brzeg, Oleśnica, Milicz i Trzebnica. Będą gościć w tamtejszych szkołach i parafiach. W wielu miejscach zaplanowano procesje, modlitewne czuwania oraz spotkania młodzieży. Do Wrocławia symbole ŚDM powrócą 9 kwietnia i zostaną do 16 kwietnia. Stąd powędrują do diecezji gnieźnieńskiej aby zakończyć swoją pielgrzymkę po Polsce pod koniec lipca w Krakowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook