Kraków: kwietniowe rekolekcje ŚDM z bp. Rysiem

(fot. Michał Lewandowski)

W sobotę 2 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach konferencje o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłoszą bp Grzegorz Ryś oraz ks. Peter Hocken.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 spotkaniem o krakowskich świętych, prowadzonym przez dwóch katolickich blogerów - Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana. Patronem kwietniowego spotkania będzie św. Jan Paweł II. Uczestnicy porozmawiają również o uczynkach miłosierdzia: więźniów pocieszać i urazy chętnie darować.

 

Następnie o godz. 18:00 odprawiona zostanie Eucharystia, a po niej nastąpi konferencja zaproszonych gości, którzy opowiedzą o Bożym miłosierdziu, przygotowaniach do ŚDM i roli Eucharystii w życiu uczniów Chrystusa.

 

"To spotkanie będzie wyjątkowe dlatego, że odbędzie się 2 kwietnia, czyli w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem miłosierdzia w całym Kościele i w rocznicę śmierci Jana Pawła II, który to święto ustanowił i który jest dla nas wzorem tego, co znaczy być miłosiernym" - zachęcił na oficjalnym kanale Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 na portalu Youtube do udziału w rekolekcjach bp Ryś.

 

Bp Grzegorz Ryś jest przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP, przewodniczącym Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Ks. Peter Hocken to teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.

 

Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, przewidziano transmisję w formie video na portalu www.krakow2016.com.

Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji "Dla nas i całego świata", które są propozycją formacyjną Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych, byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, w lutym o. Adam Szustak OP, a w marcu ks. Artur Godnarski.

 

Rekolekcje odbęywają się w ramach spotkań z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. "Dla nas i całego świata". 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook