Abp Kupny: powstrzymanie wrogości, nienawiści

(fot. facebook.com/Archidiecezja.Wroclawska)

Kiedyś na czas świąt zaprzestawano walk, wprowadzano rozejmy - mówił dziś w katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny. Wezwał, by święta były wolne od zła.

 

- Niech zapoczątkują dialog, będą okazją dla wszystkich do okazania dobrej woli w budowaniu ładu i pokoju społecznego - prosił metropolita wrocławski.

 

W homilii abp Kupny zauważył, że św. Paweł pisząc o pokonaniu śmierci przez Chrystusa podkreślał, że to zwycięstwo nie dotyczy jedynie jednej osoby. - Wszyscy ze Zbawicielem zostaną podniesieni z grobu i będą żyć w Jego obecności, bo o to chodzi w zmartwychwstaniu - mówił abp Kupny.

 

- Bóg wierzących w Jezusa podźwignie ze śmierci do nowego życia. To zupełnie zmienia perspektywę naszego patrzenia na świat, bo kiedy zmienia się rozumienie takich pojęć jak "życie" i "śmierć", wówczas wszystko się zmienia, w rozumieniu świata i samego siebie - dodał.

 

Metropolita wrocławski zaznaczył, że czas życia ziemskiego jest czasem siania. W zmartwychwstaniu natomiast będziemy zbierać owoce. - Jest jakaś ciągłość tego, co się dzieje w tym życiu i tego co będzie później. Dlatego musimy sobie postawić to zasadnicze pytanie, co i jak siejemy? Jaki to przynosi i przyniesie w przyszłości plon? - mówił hierarcha.

 

Abp Kupny przekonywał, że zawsze jest dobry czas, aby zaprzestać siania wrogości, nienawiści, nietolerancji. - "Zawsze jest dobry czas, by zaprzestać niszczenia tego, co dobre, by bronić fundamentalne wartości, na których opiera się nasze życie, we wszystkich jego wymiarach" - spuentował abp Kupny.

 

Wspomóż Nas
Tagi: abp kupny

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 17:44:06 | 2016-03-27
Tego typu apele nie przynoszą rezultatów, gdyż zło funkcjonuje
w osobowości złego podmiotu. Można je usunąć poprzez proces eudukacji, a ta rozłożona jest w funkcji czasu.

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook