Kard. Dziwisz złożył życzenia świąteczne

(fot. wikimedia.org / Piotr Drabik / CC BY 2.0)

- Pragniemy podzielić się naszą wiarą, że ukrzyżowany Jezus Chrystus żyje. On wyprowadzi nas z naszych grobów grzechu, zła, egoizmu i zniewolenia. On obdarzy nas życiem, które nie będzie miało końca - powiedział w Katedrze Wawelskiej po uroczystościach Wigilii Paschalnej kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

 
- Z Katedry Wawelskiej kierujemy Wielkanocne życzenia do wszystkich, którzy podzielają z nami wiarę w Zmartwychwstałego, ale także do wszystkich szukających prawdy oraz motywów życia, miłości i nadziei - mówił hierarcha.
 
Kardynał zwracając się do papieża Franciszka życzył mu niezłomnej wiary w umacnianiu braci w wierze, w głoszeniu światu Ewangelii miłosierdzia oraz w uwrażliwianiu Kościoła na ubogich i żyjących na marginesie. - Jesteśmy mu wdzięczni za to, że zaprosił do nas i sprowadzi do nas młodych z całego świata. Ojcze Święty - czekamy na nich i na Ciebie! - dodał. Podziękował także papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI, "który w zaciszu wspiera Kościół modlitwą i ofiarą" oraz życzył mu mocy ducha.
 
Purpurat skierował słowa do młodych chrześcijan na całym świecie i wyraził radość z ich przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. - Zapewniamy was o staropolskiej gościnności. Liczymy na wasz entuzjazm wiary. Razem z wami chcemy pokazać światu młode i miłosierne oblicze Kościoła - powiedział.
 
Wielkanocną radością hierarcha podzielił się także z całym Kościołem w Polsce. Pamięcią ogarnął również wszystkie rodziny, środowiska nauki, kultury i pracy, a także rodaków żyjących poza granicami kraju. - Życzymy wszystkim wielkanocnej radości i nadziei, pomagającej zmagać się na co dzień z trudnościami i urzeczywistniać marzenia - kontynuował.
 
Metropolita uwrażliwił rządzących, by zawsze, niezależnie od partyjnej przynależności, kierowali się zasadą wspólnego dobra i unikali niepotrzebnych niechęci i sporów. - Łączy nas sprawa człowieka i dobro narodu. Jesteśmy dziećmi jednego Boga - przypomniał.
 
- Chrystus zmartwychwstał. On naprawdę powstał z martwych. Jego zwycięstwo nad śmiercią jest naszym zwycięstwem. Cieszmy się i radujmy - zakończył kard. Dziwisz.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook