Bp Muskus: otwórzcie serca na Dobrą Nowinę

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Koordynator generalny ŚDM 2016 bp Damian Muskus OFM złożył życzenia świąteczne młodym przygotowującym się na lipcowe spotkanie w Krakowie. "Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z Was na tym wielkim święcie wiary Kościoła młodych, że wypełnicie swoim entuzjazmem ulice i place polskich miast, z odwagą i mocą głosząc, że Jezus żyje, a Jego miłosierdzie nie ma końca" - napisał w słowie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 
Bp Damian Muskus wzywa młodych do radości, bo w zmartwychwstaniu Jezusa miłość zwyciężyła śmierć, na zawsze i ostatecznie. "Oby ta wieść obiegła całą ziemię i wypełniła światłem wszystkie młode serca, tak bardzo spragnione miłości, pokoju i przebaczenia!" - apeluje hierarcha. "Nie lękajmy się zanurzyć w tej radości, niech nas obmywa i oczyszcza, odnawia naszą nadzieję i napełnia niezniszczalną, życiodajną siłą dobra, pojednania i pokoju!" - zachęca młodych.
 
Biskup podkreśla, że wierność Boga jest większa niż nasza słabość i grzech, a dzięki Jego miłosierdziu zmartwychwstajemy do pełni życia. "Jego miłosierdzie ocala świat!" - dodaje.
 
"Otwórzcie Wasze serca na Dobrą Nowinę o Zmartwychwstałym Jezusie, który przyszedł po to, by obdarzyć nas miłością bez końca, ponad krzyż i śmierć, ponad grzech i zło" - pisze dalej szef przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zaprasza on także młodych do tego, by głosili z radością orędzie miłosiernego Pana. "Nie ustawajmy w drodze, bo udręczony świat potrzebuje światła nadziei, chwiejący się i osłabli - siły, a zrozpaczeni i wątpiący - pokrzepienia. Nieśmy radość świadków Bożego Miłosierdzia wszystkim spragnionym miłości i odrzuconym, w niespokojnym i podzielonym świecie" - apeluje.
 
Na koniec bp Muskus ponowił zaproszenie do Krakowa na "wspólne spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym i Miłosiernym". "Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z Was na tym wielkim święcie wiary Kościoła młodych, że wypełnicie swoim entuzjazmem ulice i place polskich miast, z odwagą i mocą głosząc, że Jezus żyje, a Jego miłosierdzie nie ma końca" - napisał.
 
Wszystkich młodych, którzy przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie biskup powierzył opiece Matki Bożej, zapewniając o swojej modlitwie przed Jej wizerunkiem w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - "w miejscu, do którego od lat dziecięcych aż po schyłek życia pielgrzymował Patron ŚDM - św. Jan Paweł II, i które jest szczególnie bliskie także mojemu sercu".


Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook