"Ideały terrorystów są dalekie od naszych wartości"

(fot. PAP / EPA / MARCEL VAN HOORN)

- Nie rozmawiałem bezpośrednio z papieżem, ale szybko poinformowałem Watykan o zamachach, tak aby Sekretariat Stanu był na bieżąco z tym, co się dzieje - ujawnił nuncjusz apostolski w Belgii abp Giacinto Berloco po atakach terrorystycznych w Brukseli. 

 
Zginęło w nich co najmniej 26 osób, a ponad 100 zostało rannych.
 
Papieski dyplomata uważa, że na miejsce ataku terroryści świadomie wybrali lotnisko Zaventem - miejsce, w którym zawsze jest bardzo wiele osób i porę, w której wielu odlatuje, aby liczba ofiar była znaczna.
 
- Trudno jest wejść w umysł tych ludzi - mówił nuncjusz o terrorystach w wypowiedzi dla włoskiej telewizji Tv2000. - Wielu z nich to osoby mające poczucie, że są zepchnięte na margines lub żywiące ideę współżycia [społecznego - KAI] bardzo różną od naszej. Ludzi ci chcą narzucić swoje ideały, swój styl bycia i życia społeczeństwu, które ma inne wartości, takie jak: współistnienie, szacunek i braterstwo. Mają ideały, które są bardzo odległe od wartości, którymi żyjemy, które dawno temu przyęliśmy i stanowią filar życia społecznego - powiedział abp Bercolo.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook