Ziema Święta: pielgrzymi są bezpieczni

Radio Watykańskie
(fot. OPIS Zagreb / Shutterstock.com)

"Sytuacja polityczno-społeczna w Jordanii zdominowana jest obecnością uchodźców irackich i syryjskich. Jednak kraj ten pośród Bliskiego Wschodu  w płomieniach pozostaje spokojny, a społeczność chrześcijańska jest respektowana i cieszy się wolnością religijną".

 

Słowa te czytamy w komunikacie ze spotkania katolickich ordynariuszy Ziemi Świętej, które odbyło się w dniach 15-16 marca w jordańskiej stolicy.


Podczas spotkania w Ammanie nuncjusz w Izraelu i zarazem delegat apostolski w Jerozolimie przedstawił porozumienie zawarte przez Stolicę Apostolską z Palestyną, które już weszło w życie. Abp Giuseppe Lazzarotto podkreślił, że jest ono wzorem do naśladowania również w innych krajach arabskich. Ponadto poinformował, że oczekuje się na wznowienie wkrótce rozmów Watykanu z Izraelem celem osiągnięcia obustronnych porozumień. Biskupi mówili też o pielgrzymkach do Ziemi Świętej. Podkreślili, że pomimo fali przemocy szlaki pielgrzymów pozostają tam bezpieczne. Omówiono sytuację szkół katolickich, która jest alarmująca zwłaszcza w Izraelu. Dano wskazania celem zachowania własnej tożsamości tamtejszych szkół chrześcijańskich.


Na zakończenie spotkania ordynariusze Ziemi Świętej odwiedzili "Restaurację Miłosierdzia", założoną w obecnym Roku Jubileuszowym przez jordańską Caritas. Żywionych jest tam codziennie za darmo ponad pięciuset ubogich. Przedstawiciele uchodźców podziękowali biskupom za tę inicjatywę katolickiej organizacji charytatywnej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook