Kenia: anglikanie przeciw "gejowskim porządkom"

(fot. shutterstock.com)

Nie można w prawdzie iść razem z tymi, którzy uporczywie odrzucają podążanie za Słowem Bożym - tymi słowami abp Eliud Wabukala zapowiedział bojkot kwietniowego spotkania przywódców anglikańskich w Zambii.

 

Kenijski Kościół anglikański nie będzie uczestniczył w najbliższym spotkaniu Rady Konsultacyjnej - dodał hierarcha.

 

W ten sposób anglikanie z Kenii chcą zaprotestować przeciwko zapowiedzi zwierzchnika Kościoła episkopalnego z USA, że weźmie on udział w tym spotkaniu. Na ostatnim światowym spotkaniu prymasów anglikańskich w Canterbury przegłosowano decyzję, aby amerykańscy anglikanie nie uczestniczyli we wspólnych spotkaniach tak długo, dopóki nie zmienią swojej praktyki udzielania małżeństwa parom homoseksualnym i wyświęcania gejów na księży.

 

Decyzję o bojkocie podjęli też biskupi anglikańscy z Ugandy i Nigerii. Jak podkreślają, jest to spowodowane między innymi tym, że już w 2003 r. władze światowej Wspólnoty Anglikańskiej przyrzekły przywrócić porządek w kwestiach moralnych i do tej pory tego nie zrobiły. Abp Stanley Ntagali z Ugandy nazwał takie zachowanie "głęboką zdradą", a według abp. Nicholasa Okoh z Nigerii "wniosek jest taki, że w rzeczywistości nic się nie zmieniło".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook