100 dni Roku Miłosierdzia: 3 mln pielgrzymów

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałazka/galazka.deon.pl)

Wzmożone zagrożenie terrorystyczne nie zdołało odstraszyć wiernych od udziału w jubileuszowych uroczystościach w Rzymie - uważa abp Rino Fisichella, główny organizator Roku Świętego w Watykanie. Dziś podsumowano pierwszych sto dni Jubileuszu Miłosierdzia. W tym czasie przybyło już do Rzymu ponad 3 mln pielgrzymów.

 

Zagrożenie terroryzmem jest realne - przyznał szef rzymskich służb bezpieczeństwa. Zapewnił jednak, że władze podjęły niezbędne środki, dzięki którym pielgrzymi mogą czuć się bezpiecznie.

Potwierdził to również abp Fisichella. Zapytany o bilans pierwszych stu dni jubileuszu odpowiedział: "Muszę powiedzieć, że jest on jak najbardziej pozytywny. Nie tylko ze względu liczbę pielgrzymów, bo przekroczyliśmy próg trzech milionów, ale przede wszystkim ze względu na sposób, w jaki przeżywamy ten Rok Święty, na jego szczególny styl. To bardzo wzruszające, kiedy się widzi, jak wielu ludzi wchodzi na ten pielgrzymi szlak przez via della Conciliazione z krzyżem Jubileuszu, z modlitwą, śpiewem, a także wielką cierpliwością, kiedy trzeba się poddawać kolejnym kontrolom. Dla wszystkich jest to wielkie przeżycie, zwłaszcza gdy przechodzą przed Drzwi Święte, całują je z wiarą. Patrząc na to widzimy, że temat miłosierdzia, który zaproponował nam Papież Franciszek, rzeczywiście odpowiada na potrzeby ludu Bożego" - powiedział abp Fisichella.

Jubileusz Miłosierdzia trwa od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook