Tarnów: ksiądz oskarżony ws. molestowania 15-latki

(fot. shuutterstock.com)

W związku z zarzutami, jakie pojawiły się pod adresem ks. Leszka L., kapłana diecezji tarnowskiej, został on odwołany z parafii, gdzie dotychczas pełnił funkcję wikariusza. Nie sprawuje też innych funkcji. Ksiądz miał uwieść swoją 15-letnią uczennicę.


- W trybie natychmiastowym od zgłoszenia tego przypadku zostały podjęte działania przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Kapłan nie pełni obecnie żadnej funkcji, została mu też odebrana misja kanoniczna do nauczania katechezy w szkole. Powołany został delegat Biskupa Tarnowskiego, który prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - informuje ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

 

Kapłan opuścił jedną z sądeckich parafii, gdzie był wikariuszem i przebywa na terenie diecezji tarnowskiej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczono też telefony i sprzęt komputerowy.

 

Kapłan miał składać niemoralne propozycje swojej 15-letniej uczennicy. Dowodem mają być m.in. komentarze na portalu społecznościowym.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 11:36:36 | 2016-03-13
Żadnej taryfy ulgowej jeśli podejrzenia sie sprawdzą. Prawo ma być jednakowe dla wszystkich.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

brunoziutka77 21:21:57 | 2016-03-12
 nastepny amator dzieciecych wdziekow, pewnie sama goofniara go prowokowala , jak powiedzial jeden z facetow w sukienkach
dziecko samo sie zagubi i drugiego wciagnie.....

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook