Meksyk: biskupi apelują o zaprzestanie przemocy

(fot. shutterstock.com)

Miłosierdzie, a nie zemsta. Budować, a nie niszczyć. To główne przesłanie kolejnych apeli biskupów Meksyku wobec panującej w tym kraju atmosfery przemocy.

 

"Dzisiejszy świat nie prowadzi nas drogą miłosierdzia - podkreślił bp Rodrigo Aguilar Martínez. - Wręcz przeciwnie, prowadzi nas do tego, byśmy byli sędziami i zdecydowanymi wykonawcami wyroków, gdzie na przemoc odpowiada się działaniami jeszcze bardziej okrutnymi. A to jest arogancja i pycha.

 

Z powodu takich kryteriów świat człowieka staje się dziki". Ordynariusz Tehuacán odniósł się w ten sposób do dwóch okrutnych morderstw, do których doszło ostatnio na terenie jego diecezji.

 

Jak dodał, w tych warunkach miłosierdzie jest uważane za przejaw słabości, a agresor niestety zawsze posługuje się tymi samymi, bezwzględnymi metodami rozwiązywania problemów, uważając je za coś normalnego.

 

Meksykański biskup podkreślił, że zachodzi pilna potrzeba zmian kulturowych. Można ich dokonać przez odpowiednie wychowywanie ludzi młodych. To właśnie upowszechnienie wśród młodzieży przemocy i wytworzona przez to subkultura wokół-narkotykowa są szczególnie niepokojące.

 

Podobnego zdania jest bp José Guadalupe Galván Galindo. Podkreśla on, że ważniejsze jest budowanie, niż niszczenie. Ordynariusz Torreon uważa także, że słuchanie muzyki podkreślającej związki z narkotykami wielu młodych ludzi wprost popycha do działań nielegalnych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Miłosz Skrodzki 06:00:01 | 2016-03-09
1. Muzyka jest dobra.
2. Jeśli narkotyki w tym 120-milionowym już kraju są nielegalne, to trzeba je zalegalizować, bo wtedy problem przestanie istnieć.
3. Współcześnie jest coraz mniej przemocy, chociaż oczywiście nie powinno być jej w ogóle.
4. Ryba psuje się od głowy. Żeby zlikwidować agresję, trzeba najpierw zdemontować represyjne struktury państwowe. Oczywiście drogą pokojową.

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook