Ks. Lombardi: Franciszek moralnym autorytetem świata

(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)

Franciszek coraz bardziej staje się globalnym autorytetem moralnym. W ten sposób pontyfikat "papieża z krańca świata" podsumowuje watykański rzecznik przed 3. rocznicą wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową.

 

Ks. Federico Lombardi podkreśla, że papież przypomina nam, iż zarówno możni tego świata, jak i ubodzy są tak samo ważni w budowaniu lepszej przyszłości rodziny ludzkiej.

 

"Mam wrażenie, że rośnie autorytet papieża jako nauczyciela ludzkości i Kościoła w perspektywie globalnej. W tym roku pontyfikatu dotknął on niemal wszystkich kontynentów za wyjątkiem Oceanii. Obecny jest w globalnej perspektywie i z autorytetem porusza sprawy ważne dla ludzkości i współczesnego Kościoła.

 

Podejmuje temat wojny i pokoju, które dotykają wszystkich; mówi o ważnych zagadnieniach społecznych w kontekście globalizacji, o kulturze odrzucenia, sprawiedliwości i partycypacji. Szczególnie w encyklice «Laudato si’» dał pełny obraz pilnych i ważnych kwestii współczesnej ludzkości i świata jutra.

 

Jak myślę, pokazuje to, że ludzkość patrzy na Franciszka jako na kogoś, kto pomaga znaleźć kierunek, punkt odniesienia w sytuacji pod wieloma względami naznaczonej niepewnością.

 

Jest więc wiarygodnym przywódcą, wiarygodnym nauczycielem, który wypełniając swą misję, mającą charakter ściśle religijny i moralny, jest słuchany przez wielkich tego świata. A możni i biedni są tak samo konieczni do budowania lepszej drogi rodziny ludzkiej ku przyszłości" - powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook