Tarnów: 80. urodzinny ks. Hellera w rodzinnej parafii

(fot. youtube.com)

"Najmniejszą moją zasługą jest to, że mam osiemdziesiąt lat" - powiedział ks. prof. Michał Heller, dziękując za życzenia wiernym i kapłanom z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Podczas Mszy św. o 10.30 modlono się w intencji światowej sławy naukowca, który za kilka dni będzie obchodził osiemdziesiąte urodziny.

 
Kiedy życzenia płyną z całego świata, nie może ich zabraknąć także z parafii św. Maksymiliana - mówią wierni, którzy zgromadzili się na Mszy św. "Dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego. To wielkie szczęście, że możemy w niedziele słuchać kazań księdza profesora" - mówią mieszkańcy Tarnowa.
 
Na Msze św. o 10.30 przyjeżdżają także ludzie z innych parafii miasta i okolic. Tak było i dzisiaj. Ks. Heller zachęcał w homilii do refleksji - co to znaczy żyć pełnią życia? Wskazywał, że może to się kojarzyć z bogactwem, przygodami, spełnianiem marzeń, ale jak dodał, by dążyć do pełni życia, trzeba m.in. pracować nad swoim charakterem, wymagać od siebie, a także zauważać potrzeby drugiego człowieka. Naukowiec podkreślił, że pełnia życia to proces i jest rzeczywistością realną, którą osiągniemy w domu Ojca.
 
Od wielu lat ks. prof. Michał Heller przewodniczy Mszom św. w niedziele o 10.30 i głosi homilie. Gromadzą one wiernych słuchaczy. Dotychczas ukazały się dwie książki z kazaniami światowej sławy naukowca. To "10.30 u Maksymiliana" i "Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie".
 
Wieczorem tarnowski magistrat organizuje obchody 686. rocznicy lokacji Tarnowa. Podczas uroczystej gali swoje 80. urodziny obchodzić będzie właśnie honorowy obywatel miasta, ks. prof. Michał Heller.
 
Wybitny mieszkaniec Tarnowa jest laureatem licznych nagród między innymi Nagrody Templetona. Został też uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi takimi jak Złoty Krzyż Zasługi czy Order Orła Białego. Laudację na cześć jubilata wygłosi ks. Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".
 
Ks. Michał Heller urodził się 12 marca 1936 r. w Tarnowie. Jest światowej sławy naukowcem, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, pierwszym Polakiem uhonorowanym Nagrodą Templetona (2008), przyznawaną za budowanie mostów między religią a nauką. Z pieniędzy uzyskanych z nagrody założył w Krakowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, w którego ramach działa Copernicus Center Press.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook