Wrocław: akcja 24 godziny dla Pana

(fot. shutterstock.com)

Przez całą noc z piątku na sobotę drzwi wrocławskiej katedry pozostawały otwarte. Każdy mógł wejść, by adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz przystąpić do sakramentu pojednania. Akcja "24 godziny dla Pana" w głównej świątyni Wrocławia potrwa do soboty wieczorem i zakończy się Mszą św. o 18.30.


Zainicjowana przez papieża Franciszka akcja "24 godziny dla Pana" spotkała się z odzewem świeckich członków ruchów i stowarzyszeń katolickich w archidiecezji wrocławskiej. Z inicjatywy takich wspólnot, jak: "Hallelu Jah", "Jan Chrzciciel", "Banedictus", "Michael", "Dom Boży", "Zacheusz", "Wrocław24", "Agalliasis" i "Lew Judy" przez całą dobę w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadzili członkowie poszczególnych grup. Oni też zadbali o to, by w tym czasie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, zapraszając kapłanów do posługi i tworząc grafik spowiedników.

 

Zapraszając do udziału w inicjatywie organizatorzy przywołali słowa papieża z bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia "Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wielu młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu". "Prosimy, powieście plakat na swoich stronach, podlinkujcie wydarzenie na facebooku" - pisali członkowie ruchów katolickich w zaproszeniu.

 

Inicjatywę chwali metropolita wrocławski. - Wartym podkreślenia jest to, iż podjęli ją ludzie świeccy - zauważa abp Józef Kupny. - To napawa ogromnym optymizmem, że coraz więcej osób czuje się odpowiedzialnych za Kościół. Nie chcą być jedynie konsumentami, którzy korzystają z inicjatyw przygotowanych przez duszpasterzy, ale sami chcą dzielić się swoim przeżywaniem chrześcijaństwa z innymi - puentuje hierarcha.

 

To nie jest jedyna możliwość, kiedy wierni archidiecezji wrocławskiej będą mogli przystąpić do spowiedzi nocą. Z 23 na 24 marca w ramach akcji "Noc Konfesjonałów" swoje drzwi otworzy 13 kościołów we Wrocławiu. Wcześniej do rąk Dolnoślązaków trafi 70 tys. rachunków sumienia. Wolontariusze będą rozdawać je na ulicach, przystankach i pod galeriami handlowymi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook