Portugalia: aplikacja pomagającą się modlić

(fot. shutterstock.com)

Portugalscy informatycy umiędzynarodowili aplikację online pomagającą się modlić. Nowość technologiczna o nazwie Click To Pray została zaprezentowana w piątek w Watykanie.

 

Jak poinformował ks. Antonio Valerio, współodpowiedzialny za projekt technologiczny, aplikacja została uznana przez papieża Franciszka za oficjalne narzędzie multimedialne światowej sieci modlitwy.

 

Portugalska aplikacja na iPhone'a i Androida została opracowana przez informatyków związanych z Towarzystwem Jezusowym. Wprawdzie w Portugalii zaczęła ona działać już w listopadzie 2014 r., ale w dalszym ciągu jest udoskonalana.

 

Click To Pray pozwala nie tylko na udział w trzech modlitwach w ciągu dnia, ale również na umieszczanie przez jej użytkowników swoich intencji, które widoczne są zarówno na stronie www.clicktopray.org, jak i na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i YouTube.

 

- Wynalazek naszych informatyków został bardzo dobrze przyjęty przez Ojca Świętego, a także przez sekretariat Apostolstwa Modlitwy, i uznany za skuteczne narzędzie promowania modlitwy na poziomie międzynarodowym. Click To Pray jest od dzisiaj główną platformą online służącą na całym świecie modlitwom w intencjach papieskich.

 

Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej i sekretariatu Apostolstwa Modlitwy stwierdzili, że to umiędzynarodowienie nie musi pociągnąć za sobą tworzenia nowej wersji aplikacji Click To Pray, a jedynie nieznaczną jej adaptację - powiedział ks. Valerio.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook