Kard. Turkson: rasizm jest radykalnym złem

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Tam, gdzie jakakolwiek mniejszość jest prześladowana lub spychana na margines z powodu swych przekonań religijnych czy ze względu na przynależność etniczną, zagrożone jest dobro całego społeczeństwa i wszyscy powinniśmy czuć, że to nas dotyczy". 

 
Te słowa Papieża Franciszka przytoczył kard. Peter Turkson w przesłaniu na trwającą 3 i 4 marca w Birmingham w stanie Alabama konferencję o rasizmie w Ameryce.
 
Przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax" przytoczył też stwierdzenie biskupów USA sprzed 30 lat, że "rasizm jest nie tylko jednym z wielu grzechów, ale radykalnym złem dzielącym rodzinę ludzką". Wskazał, że pozbawia on swe ofiary możliwości zaspokojenia takich podstawowych potrzeb, jak godne mieszkanie, dobre wykształcenie, praca czy opieka nad osobami starszymi. 
 
Przypomniał też dziedzictwo niewolnictwa, którym obciążone są takie kraje jak Stany Zjednoczone. Pochodzący z Ghany szef watykańskiej dykasterii sprawiedliwości i pokoju podkreślił, że uzdrowienie od rasizmu trzeba zaczynać od własnego serca.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook