Floryda: spotkanie biskupów całej Ameryki

(fot. Paolo Bona / Shutterstock.com)

W Tampie na Florydzie zakończyło się 25 lutego trzydniowe spotkanie biskupów z całej Ameryki zorganizowane przez episkopat USA. Uczestniczyło w nim ok. 150 hierarchów ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Było to 38. z kolei wydarzenie tego typu. Obradowano pod hasłem "Jezus Chrystus obliczem miłosierdzia Ojca", zaczerpniętym z bulli Franciszka "Misericordiae vultus", ogłaszającej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

 
"Uczymy się od siebie wzajemnie, wspieramy siebie, dodajemy sobie nawzajem odwagi. Jesteśmy zjednoczeni w pragnieniu wiernego podążania za Chrystusem" - powiedział bp Douglas Crosby z Ontario w Kanadzie.
 
Hierarchowie, jak ujęli to w oświadczeniu na zakończenie spotkania, spoglądali na problemy współczesnego świata z perspektywy uzdrawiającej i jednoczącej miłości Jezusa. Poruszyli takie kwestie, jak problem imigracji, ewangelizacja środowisk miejskich, prawa tubylców, samobójstwo wspomagane z udziałem lekarza, niebezpieczeństwo pornografii, a także wzrastające zagrożenia dla wolności religijnej na świecie. Ponadto podzielili się doświadczeniami realizacji Roku Miłosierdzia przez poszczególne episkopaty.
 
"Spoglądając na ludzi siedzących po przeciwnej stronie stołu widziałem braci w Chrystusie" - powiedział abp Joseph E. Kurtz, przewodniczący episkopatu Stanów Zjednoczonych.
 
Te nieformalne obrady hierarchów odbyły się w ramach Międzyamerykańskich Spotkań Biskupów, organizowanych średnio co roku lub co dwa lata od 1967 w celu ukazywanie jedności Kościoła Półkuli Zachodniej.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook