Akcja "Mój Post - Twój Posiłek" w Krakowie

(fot. Radiokafka / shutterstock.com)

Misyjny ruch Tucum oraz misjonarze kombonianie zachęcają do przyłączenia się do akcji "Mój Post - Twój Posiłek". 

 
Polega ona na wyrzeczeniu się w Wielkim Poście czegoś materialnego. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na ośrodek resocjalizacyjny prowadzony przez Zgromadzenie Ojców Kombonianów w Kenii. Zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie.
 
- Akcja "Mój Post - Twój Posiłek" pozwala przeżyć prawdziwie okres Wielkiego Postu wzrastając duchowo. To czas zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. Akcja polega na wyrzeczeniu się czegoś materialnego i przekazanie zaoszczędzonych środków na misje - powiedział KAI Maciej Garmada z Ruchu Tucum. 
 
Oszczędności w tym roku zostaną przeznaczone na ośrodek resocjalizacyjny prowadzony przez Zgromadzenie Ojców Kombonianów w Kibiko (Kenia). Jest to miejsce, gdzie dzieci ulicy mogą rozpocząć edukację i często pierwszy raz doświadczają poczucia wspólnoty i przynależności. Organizatorzy akcji podkreślają, że zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie.
 
"Zachęcamy do zaangażowania się i pokazania, że los tych biedniejszych, często osamotnionych, opuszczonych przez rodziny i żyjących na marginesie społeczeństwa, nie jest nam obojętny. Dla nas ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Nie chodzi o duże kwoty pieniędzy, ale o poświęcenie na rzecz bliźniego, a równocześnie pracę nad własnym charakterem i wytrwałością" - podkreślają organizatorzy akcji.
 
Zaoszczędzone środki na koniec Wielkiego Postu należy przesłać na konto: ING Bank Śląski: 27 1050 1445 10000022 8669 0751 (z dopiskiem "MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK"), przekazem pocztowym (także z dopiskiem: "MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK") 
 
lub na adres: 
 
Misjonarze Kombonianie
ul. Skośna 4
skr. poczt. 21
30-383 Kraków
 
Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować na adres: [email protected]
 
Tucum to chrześcijański ruch, związany z misjonarzami kombonianami, skierowany do młodych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą świadomie żyć i działać. Jego członkowie dzielą się życiem z innymi, poprzez gesty solidarności, nowy sposób patrzenia na świat, kształtowanie odpowiedzialnych postaw. 
Należący do ruchu Tucum starają się by ich wiara nabierała konkretnych kształtów', a wyzwania Ewangelii stawały się ich wyzwaniami, by w ten sposób, poprzez świadectwo życia, prowadzić innych do Boga. Tucum jest też ruchem misyjnym, wspierającym misje i misjonarzy, poprzez modlitwę i różnego rodzaju akcje charytatywne i informacyjne. Znakiem przynależności do ruchu jest czarna obrączka.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook