Rusza proces akredytacji dziennikarskich na ŚDM

(fot. shutterstock.com)

29 lutego rusza proces akredytacji dziennikarskich na Światowe Dni Młodzieży i Wizytę Ojca Świętego Franciszka w Polsce.

 
Z tej okazji o godz. 12. odbędzie się konferencja prasowa z udziałem m.in. kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie, w sali okna papieskiego na Franciszkańskiej 3.
 
Akredytacje na wizytę Ojca Świętego w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży przyjmować będzie Katolicka Agencja Informacyjna: od 29 lutego do 24 czerwca br. W tym celu zostanie otwarta specjalna strona internetowa, współpracująca z oficjalną stroną ŚDM. Akredytacje będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną. 
 
Akredytacja upoważniać będzie do obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce. Na jej podstawie dziennikarz będzie mógł korzystać z Centrów Prasowych, z wszelkich dostępnych pomocy i materiałów, które będą potrzebne do wykonywania pracy. Natomiast do wejścia na konkretne punkty obsługi prasowej uprawniać będą odrębne karty, wydawane wraz z akredytacją.
 
29 lutego nastąpić ma w Krakowie także podpisanie umowy pomiędzy Telewizją Polską a Konferencją Episkopatu Polski i Archidiecezją Krakowską. Dotyczyć będzie ona obsługi przez TVP wizyty Ojca Świętego oraz SDM Kraków 2016. TVP będzie Oficjalnym Nadawcą Telewizyjnym transmisji y tych uroczystości. 
 
Podczas konferencji 29 lutego o godz. 12. w Krakowie wystąpi kard. Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM, bp Damian Muskus, koordynator tegoż komitetu, bp Artur Miziński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r., Marcin Przeciszewski, prezes KAI, Lidia Sobańska, prezes PAP, Jacek Kurski, prezes TVP i ks. Adam Parszywka, przewodniczący sekcji komunikacji KO ŚDM.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook