Apel do Prezydenta o niedzielę ustawowo wolną od pracy

(fot. shutterstock.com)

Do końca lutego można podpisać petycję Misji Gabriela "Niedziela Dla Rodziny", która jest apelem do Prezydenta RP o inicjatywę ustawodawczą w sprawie niedzieli wolnej od pracy.


"Ta petycja jest apelem ze strony rodzin o ulepszenie prawa w Polsce, które będzie sprzyjało temu, aby rodzice mieli więcej czasu dla swoich dzieci" - przekonują inicjatorzy akcji "Niedziela Dla Rodziny", której celem jest inicjatywa ustawodawcza w sprawie niedzieli wolnej od pracy. Stosowny apel do Prezydenta RP za pośrednictwem platformy CitizenGO podpisało już ponad 27 tys. osób.

 

"Zwracamy się do Pana w imieniu polskich rodzin o zainicjowanie prac nad projektem ustawy sprzyjającej wychowaniu i zacieśnieniu więzi między dziećmi i rodzicami. Prosimy o uwzględnienie zapisów prawnych zapewniających wolne niedziele dla prac niekoniecznych tego dnia, a co drugą wolną niedzielę dla tych, którzy muszą pracować w tym dniu - napisali w petycji do prezydenta Andrzeja Dudy odpowiedzialni za inicjatywę "Niedziela Dla Rodziny".

 

Inicjatorzy petycji odnoszą się także do ubiegłorocznej wizyty prezydenta Dudy w Watykanie, po której oznajmił, że papież Franciszek w trakcie rozmowy poprosił go o wsparcie rodzin w Polsce. Podkreślał, jak ważna jest rola rodziny i prosił, żeby władza zwracała szczególną uwagę na opiekę nad rodzinami.

 

"Chcemy walczyć z przyczynami problemów młodych ludzi, a nie leczyć skutki. Wiele badań naukowych pokazuje, że najskuteczniejszymi metodami walki z większością zagrożeń czekających na młode pokolenie jest odwrócenie tendencji zanikania relacji między rodzicami a dziećmi. Wierzymy, że taka ustawa lub nowelizacja mogłaby w znaczny sposób przyczynić się do tego, że kondycja polskiej rodziny ulegnie poprawie" - napisano w petycji "Niedziela Dla Rodziny".

 

Inicjatorzy akcji zaznaczają, że obecny skład parlamentu daje szansę na ponowne podjęcie tej sprawy. "Wierzymy, że wśród posłów i senatorów jest wiele dobrej woli i chęci, aby ostatecznie rozwiązać ten problem" - przekonują.

 

Akcja trwa do 29 lutego 2016.

 

Więcej informacji na www.niedzieladlarodziny.info

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?