Kard. Tauran do muzułmanów: razem zaradzić głuchocie na Boga

(fot. youtube.com)

- Niech zwierzchnicy religijni nie boją się potępiać działań grup, które nie mają nic wspólnego z wiarą - powiedział kard. Jean-Louis Tauran w Dausze, stolicy Kataru. 

 
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wziął tam udział w konferencji na temat bezpieczeństwa duchowego i intelektualnego społeczeństwa w świetle tego, co nauczają religie. Takie spotkanie zostało zorganizowane już po raz 12. przez działający tam od 2008 r. 
Międzynarodowy Ośrodek Dialogu między Religiami. Uczestniczyli w nim politycy, dyplomaci, zwierzchnicy religijni i uczeni z wielu krajów.
 
Gość z Watykanu podkreślił, że wszystkie religie uczą wdrażać braterstwo, pokój, solidarność z najsłabszymi, sprawiedliwość, godność osoby ludzkiej i poszanowanie dla zasobów naturalnych naszego globu. "Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie są coraz bardziej świadomi, że razem mogą zaradzić głuchocie współczesnego społeczeństwa na Boga - powiedział kard. Tauran.
 
- Religie nigdy jeszcze, przynajmniej w nowszych czasach, nie zajmowały tyle miejsca co dzisiaj w dialogu publicznym. Widać to np. w kioskach na lotniskach, gdzie można nabyć liczne czasopisma religijne czy książki z zakresu duchowości. Z drugiej jednak strony religie budzą lęk z powodu epizodów barbarzyńskiej przemocy, których sprawcy twierdzą, że kierują się motywami religijnymi" - dodał szef watykańskiej dykasterii.
 
Wezwał zatem, by w domach, szkołach, meczetach i kościołach budować wspólną dla wszystkich lepszą przyszłość.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook