Rozpoczęło się Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

(fot. shutterstock.com)

W Poznaniu rozpoczęło się XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. 

 
- Bądźmy wciąż gotowi! Dajmy Bogu szansę, aby mógł nas spotkać - zachęcał młodzież bp Grzegorz Balcerek podczas Mszy św. w poznańskiej katedrze. W spotkaniu biorą udział członkowie duszpasterstw młodzieży z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami.
 
W Forum, podczas którego podejmowany będzie m.in. temat Światowych Dni Młodzieży, obchodów rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia, uczestniczą w nim również biskup radomski Henryk Tomasik, delegat KEP ds. Światowych Dni Młodzieży oraz ks. Krzysztof Dukielski, odpowiedzialny za Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.
 
W Poznaniu uczestników spotkania powitał w imieniu metropolity abp. Stanisława Gądeckiego, który jako przewodniczący KEP przebywa aktualnie z wizytą w Syrii, biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek. Zaznaczył przy tym, że Msza św. rozpoczynająca Forum sprawowana jest w najstarszej na ziemiach polskich katedrze. 
 
Biskup przypomniał też, że obecny rok jest wyjątkowy, przeżywamy bowiem jednocześnie 1050. rocznicę chrztu Polski, jak i Światowe Dni Młodzieży w naszym kraju, na które młodych ludzi zaprasza do Krakowa papież Franciszek. Przyznał również, że spotkanie z papieżem i młodzieżą z całego świata może być momentem przełomowym w życiu wielu młodych.
 
- Nigdy nie wiemy, kiedy i w jaki sposób Pan Bóg będzie chciał nas zaangażować w dzieło zbawienia. Dlatego bądźmy wciąż gotowi! Dajmy Bogu szansę, aby mógł nas spotkać - mówił bp Balcerek zachęcając młodych zgromadzonych w poznańskiej katedrze, aby umieli na Boże wezwanie rezygnować ze swoich pomysłów na życie, by wypełnić plan przygotowany specjalnie dla nas przez Ojca. - To dopiero daje prawdziwe szczęście - zapewnił kaznodzieja.
 
Organizatorem XIII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które zakończy się 21 lutego, jest Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży razem z Duszpasterstwami Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej i Gnieźnieńskiej.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook