3 nowe świątynie powstają w Damaszku mimo wojny

(fot. PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)

Mimo iż w Syrii nadal trwają działania wojenne, Kościół maronicki buduje w Damaszku trzy nowe świątynie. Informując o tym misyjna agencja Fides przytoczyła 15 lutego słowa arcybiskupa Samira Nassara, że "jest to wyraz buntu przeciwko śmierci i zniszczeniom", a zarazem znak ufności w przyszłość chrześcijan w Syrii".

 

Kaplice powstają w silnie ostrzeliwanych peryferyjnych dzielnicach Damaszku.

 

Jedną z nich jest już czynna od niemal tygodnia. Poświęcona jest męczennikom z Damaszku - 11 franciszkanom i świeckiemu maronicie zamordowanym w 1860 roku przez druzów. Dwa kolejne miejsca modlitwy będą gotowe w najbliższych miesiącach.

 

Maronici, związani unią z Rzymem, stanowią największą wspólnotę chrześcijańską w Libanie. W Syrii wspólnota liczy kilka tysięcy osób i jest mniejszością wśród tamtejszych chrześcijan.

 

W tym kontekście abp Nassar przypomniał, że podczas ataku z użyciem granatów w marcu 2013 roku w Damaszku został śmiertelnie ranny odłamkami jeden z diakonów. Po ataku władze kościelne zaleciły duchownym, aby opuścili miasto. Ci jednak postanowili kontynuować swoja "misję pod bombami".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook