Patriarcha Cyryl łączy wielkie nadzieje ze spotkaniem z papieżem

(fot. PAP/EPA/ALJANDRO ERNESTO)

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl oświadczył w piątek w Hawanie podczas rozmów z kubańskim przywódcą Raulem Castro, że łączy wielkie nadzieje ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Do spotkania, które już obwołano historycznym, ma dojść w piątek.

 

- Pokładam wielkie nadzieje w moim zbliżającym się spotkaniu z papieżem Franciszkiem - powiedział zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej przywódcy Kuby Raulowi Castro.

 

Według patriarchy Cyryla chodzi o "wspólne danie świadectwa wartościom chrześcijańskim wobec współczesnego świata".

 

Spotkanie w Hawanie będzie mieć historyczny wymiar i przełomowe znaczenie; po raz pierwszy ręce podadzą sobie przywódca Kościoła katolickiego i zwierzchnik rosyjskiego prawosławia.

 

Papież Franciszek powiedział w piątek dziennikarzom na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Hawany, skąd po spotkaniu z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem uda się do Meksyku, że to "upragniona podróż".

 

Na spotkaniu z przywódcą Kuby Raulem Castro patriarcha Cyryl podkreślił, że naród kubański "bohatersko udowodnił" swe prawo do życia w sposób, który uważa za właściwy. Zaznaczył, że z Raulem Castro spotyka się już po raz czwarty.

 

Raul Castro powita w piątek wieczorem czasu polskiego na lotnisku w Hawanie papieża Franciszka. Najpierw przewidziano prywatną rozmowę papieża z patriarchą Cyrylem w sali recepcyjnej lotniska, która według planu ma rozpocząć się o godz. 20.15 i potrwać od dwóch do trzech godzin. Po niej odbędzie się ceremonia podpisania wspólnej deklaracji po włosku i rosyjsku, po czym papież i patriarcha wygłoszą przemówienia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook