Patriarcha Cyryl rozpoczyna podróż do Ameryki Łacińskiej

(fot. shutterstock.com)

Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Cyryl rozpoczyna jutro na Kubie swoją podróż po Ameryce Łacińskiej. Następnego dnia, 12 lutego, na lotnisku w Hawanie spotka się z papieżem Franciszkiem.

 
Według Patriarchatu Moskiewskiego oficjalną okazją do wizyty na Kubie jest 45. rocznica poświęcenia pierwszego kościoła rosyjsko-prawosławnego w Hawanie.
 
W programie wizyty patriarchy Cyryla są też spotkania z prezydentem Kuby Raulem Castro, z przywódcą rewolucji kubańskiej Fidelem Castro oraz nabożeństwo. Szef państwa kubańskiego zaprosił patriarchę Cyryla już w 2009 r. m.in. dlatego, że na Kubie żyje ok. 15 tys. mówiących po rosyjsku wyznawców prawosławia.
 
W niedzielę 14 lutego Cyryl pojedzie do Paragwaju, a następnie do Brazylii. Tam będzie uczestniczył w uroczystościach 70. rocznicy utworzenia rosyjsko-prawosławnej diecezji Ameryki Południowej, w skład której wchodzi także Brazylia. Diecezja ma swoją siedzibę w Buenos Aires.
 
“Brazylijska" część wizyty prawosławnego patriarchy rosyjskiego rozpocznie się od spotkania w stolicy z prezydent kraju Dilmą Roussef. Stamtąd patriarcha Cyryl uda się do Rio de Janeiro, gdzie planowana jest modlitwa przy figurze Chrystusa na górze Corcovado, nabożeństwa w rosyjsko-prawosławnym kościele parafialnym oraz spotkanie z kard. Orani João Tempestą. Jak poinformował Patriarchat Moskiewski, falę imigracji w Brazylii rozpoczęło przybycie tam 1 200 rosyjskich uchodźców w 1921 roku, w cztery lata po rewolucji październikowej.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook