Austria: "papieskie SMS-y" na Wielki Post

(fot. shutterstock.com)

Kościół katolicki w Austrii po raz kolejny proponuje posiadaczom telefonów komórkowych wysyłanie przez czas Wielkiego Postu SMS-ów cytujących Franciszka.

 

Cytaty wybrano z przemówień i kazań wygłoszonych w trzecim roku pontyfikatu papieża oraz z wybranych wpisów Ojca Świętego na Twitterze.

 
"Krótkie przesłania papieża stanowią impuls dla osobistej wiary, a zarazem motywację do aktywnego życia chrześcijańskiego", wyjaśnił cel akcji Paul Wuthe, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Konferencji Biskupów Austrii. Jak zauważył, te "nieco inne SMS-y" są zaproszeniem do "zwolnienia tempa" i "zastanowienia się przez chwilę nad czymś istotnym". Papieżowi chodzi o to, by wiara była obecna w naszym codziennym życiu i ukazuje to nam swoim nauczaniem, podkreślił Wuthe.
 
Przekazywanie SMS-ów jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich posiadaczy komórek na terenie całej Austrii. Będą wysyłane codziennie począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Soboty, a więc 26 marca. W każdej chwili abonent może z nich zrezygnować.
 
Podobne akcje były przeprowadzane przez Kościół katolicki w Austrii przed wizytą papieża Benedykta XVI w tym kraju w 2007 roku, w Wielkim Poście 2008 i od 2011 - rokrocznie. Jak zauważył Wuthe, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook