Kard. Maradiaga: seks to nie jest rozrywka

(fot. youtube.com)

O pełną odpowiedzialność w kwestiach ochrony życia zaapelował do swoich rodaków kard. Oscar Andres Rodríguez Maradiaga SDB. 

 
Zwracając się do mieszkańców Hondurasu sprzeciwił się on jednoznacznie sugestiom przeprowadzania tzw. "aborcji terapeutycznych", co pewne grupy proponują jako formę zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami wirusa Zika. Zarażone są nim głównie kobiety w ciąży.
 
Honduraski kardynał zauważył, że każdy człowiek powinien w pełni brać odpowiedzialność za to, co związane jest z przekazywaniem życia. 
 
- Seks nie jest zabawą, to nie jest rozrywka, ale otrzymane od Boga zadanie odpowiedzialnego przekazywania życia - podkreślił hierarcha. 
 
Wskazał przy tym także na ogromną odpowiedzialność wychowawców. Edukacja seksualna nie może bowiem ograniczać się do informowania o istniejących środkach antykoncepcyjnych. Ma to być przede wszystkim uczenie odpowiedzialności za własną seksualność i przekazywane życie.
 
Arcybiskup stolicy Hondurasu przyznał, że w przypadku pojawienia się chorób płodów wywołanych przez wirus Zika ważna jest pomoc i współodpowiedzialność innych, poza rodzicami, za przyjęcie na świat tych dzieci. 
 
- Nie wolno nam myśleć, że rozwiążemy te problemy zabijaniem - podkreślił, odnosząc się bezpośrednio do propozycji stosowania tzw. "aborcji terapeutycznej". - Terapeutyczny oznacza uzdrawiający, a przecież aborcja niczego nie leczy. Usuwa niewinne życie i pozostawia rany, które są trudne do zagojenia. Nigdy nie mówcie o aborcji terapeutycznej, bo to jest sprzeczność sama w sobie - powiedział kard. Rodríguez Maradiaga.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 18:20:52 | 2016-03-14
"Nie zabijaj", to naczelny postulat katolickiej etyki filozoficznej.
Ontogeneza człowieka obejmuje okres od poczęcia do śmierci danego osobnika homo sapiens. Etyka ta stoi na straży ludziej cywilizacji.


http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=6268

Oceń 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook