USA: tydzień Szkół Katolickich

(fot. shutterstock.com)

W Stanach Zjednoczonych trwają obchody Tygodnia Szkół Katolickich. Jego tegoroczne hasło to: "Szkoły katolickie: wspólnoty wiary, wiedza i służba". Celem tej dorocznej inicjatywy jest ukazanie znaczenia katolickiej edukacji, a także promocja szkół katolickich na terenie całego kraju. Tradycyjnie już tydzień rozpoczął się w ostatnią niedzielę stycznia. Zakończy się 6 lutego.

 

Organizują go episkopat USA i tamtejszy Krajowy Związek Edukacji Katolickiej.

 

"Szkoły katolickie są istotnym aspektem misji Kościoła polegającej na głoszeniu Ewangelii" - twierdzą organizatorzy tygodnia. Uważają oni również, że kręgosłupem katolickiej edukacji jest dobra relacja między rodzicami, szkołą i Kościołem. W Stanach Zjednoczonych istnieje obecnie 6600 szkół katolickich, do których uczęszcza blisko 2 mln uczniów.

 

Obchody tygodnia służą również ukazaniu wysokiego poziomu edukacji katolickiej. Dla przykładu organizatorzy podają, że 98 proc. uczniów szkół katolickich kończy wykształcenie średnie, a 86 proc. ich absolwentów podejmuje naukę na wyższych uczelniach.

 

W bieżącym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na obchody tygodnia składają się Msze, spotkania ze znanymi absolwentami, zawody sportowe i turnieje wiedzy, a także dzień otwartych drzwi.

Wspomóż Nas
Tagi: usa, kościół

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook