"Niszczenie rodziny to zagrożenie dla ludzkości"

(fot. youtube.com)

Ataki na rodzinę są niebezpieczniejsze od bomby atomowej i terroryzmu - zwrócił uwagę w Cebu na Filipinach birmański kardynał Charles Bo.

 

Papieski legat podkreślił, że Azja i Afryka "walczą o przetrwanie rodzin ubogich i gnębionych. Tymczasem kraje bogate odwróciły uwagę od ubóstwa i ucisku, mówiąc o nowych formach rodziny i rodzicielstwa".


- Śmiertelne niebezpieczeństwo, gorsze od bomby atomowej i terroryzmu, staje przed całą ludzkością, ponieważ pewne kraje wybrały drogę niszczenia rodziny poprzez ustawodawstwo - powiedział na Filipinach kard. Bo. Ostro skrytykował prawodawców, którzy podważają podstawy życia i rodzinnej jedności. - Rodzina jest podstawową komórką Kościoła, dlatego trzeba ją chronić i popierać - wskazał arcybiskup Rangunu. - Papież Franciszek zwrócił uwagę na trzy wielkie troski całego współczesnego świata, które dotyczą rodziny, niesprawiedliwości środowiskowej i niesprawiedliwości ekonomicznej. Jednak największym niebezpieczeństwem dla ludzkości jest niszczenie rodziny. Niestety nawet w Kościele katolickim wielu nie rozumie tego strasznego niebezpieczeństwa - zauważył birmański kardynał. Wyraził też uznanie dla rodzin na Filipinach, zauważając: "Macie najniższy procent rozwodów w całym regionie. Wiele bogatych narodów ma pieniądze, ale nie ma rodzin. I macie też wielką liczbę młodzieży, która jest błogosławieństwem dla waszego kraju" - dodał kard. Bo.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?