Muzułmanie i katolicy wspólnie przeciw aborcji

(fot. shutterstock.com)

"Ludzkie życie należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci" - powiedział ordynariusz stołecznego Freetown, wyrażając sprzeciw wobec ustawy o tzw. "bezpiecznej aborcji", przygotowanej przez władze Sierra Leone. Potępiły ją także tamtejsze wspólnoty muzułmańskie.


Abp Edward Tamba Charles skrytykował nowe prawodawstwo aborcyjne podczas spotkania międzyreligijnego w stolicy kraju. Ustawa została przyjęta przez parlament 8 grudnia ub.r. i obecnie czeka na podpis prezydenta. Pozwala ona na legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, a po tym terminie w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub ze względu na zagrożenie dla zdrowia matki czy płodu.


Abp Charles zwrócił uwagę, że wbrew nazwie "bezpieczna aborcja" nowa ustawa "nie wyraża szacunku dla życia matki i dziecka ani nie zapewnia im bezpieczeństwa". Zaapelował też o lepszą opiekę prenatalną i poporodową dla wszystkich kobiet w Sierra Leone. Zdaniem stołecznego metropolity polepszenie warunków sanitarnych w tym sektorze obniży śmiertelność matek i noworodków przy porodach, natomiast aborcja wpłynie na jej wzrost.


Sprzeciw wobec nowego prawa wyraziły także wspólnoty muzułmańskie w tym kraju. Wspólnie z chrześcijanami wystosowały one na ręce prezydenta Ernesta Bai Koromy protest. Inicjatywie tej patronuje Rada Międzyreligijna Sierra Leone.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anuszka A 23:12:29 | 2016-02-04
Wyjątek stanowi obcinanie głów chrześcijanom i jazydom i atak na centrum życia i rodziny poprzez gwałcenie kobiet (które tak okaleczone fizycznie i psychicznie nie będą już matkami).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pustynia_Serc 22:31:23 | 2016-02-03
Naprawdę nie do końca widzimy sens podbudowywania autorytetu islamistów takimi artykułami. To nic nie zmieni. Tylko ich dobre czyny są w stanie zmienić nastawienie Polaków do nich.

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Krzysiek13 13:37:37 | 2016-02-03
Z oólnie dostęnych źródeł wynika, że aborcja jest dozwolona przez muzułmanów:
https://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_abortion

Oceń 1 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook