Abp Michalik: to będzie najważniejsze na ŚDM

(fot. Wydawnictwo WAM)

Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że młodzi ludzie znają trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem - uważa abp Józef Michalik.

 

Metropolita przemyski zachęca także do rozwijania duszpasterstwa młodzieży oraz promowania świadectwa wiary młodych ludzi i wymiany doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

 

"Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że jako młodzi ludzie znamy trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem.

 

Znamy trud wiary żywej, czyli egzaminowanej przez codzienność życia, wyborów czy naprawiania tych dróg, które nam się w życiu mogą popsuć, ale stają się piękniejsze, jeśli są potem dobrze naprawione" - mówił abp Michalik podczas narady pastoralnej duszpasterstwa młodzieży archidiecezji przemyskiej przed ŚDM.

 

Metropolita przemyski wskazał na potrzebę uwrażliwiania wiernych, aby korzystali z pobytu młodzieży przybywającej na ŚDM. Duszpasterzy natomiast wezwał do wewnętrznej jedności i konsolidacji wspólnych działań.

 

"Będzie to na pewno duże wyzwanie. W tym wyzwaniu nie trzeba się bać trudności zewnętrznych, bo je pokonamy, jeśli nie będziemy mieli trudności wewnętrznych. Główny cel naszego spotkania to wewnętrzna jedność, siła, żebyśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi. Żebyśmy wiedzieli, którędy prowadzą drogi do rozwiązania trudności" - tłumaczył hierarcha.

 

Abp Michalik zachęcał także koordynatorów ŚDM, aby promowali duszpasterstwo młodzieży, świadectwo wiary młodych ludzi i wymianę doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

 

"Pamiętajmy i skorzystajmy z okazji, byśmy umieli wciągnąć naszych młodych ludzi do tego, żeby pokazali rzeczywistość naszego Kościoła; żebyśmy się nie wstydzili pokazać tych sukcesów, które mamy i którymi żyjemy, ale i trudności; pokazać także, jak je przezwyciężamy" - podsumował metropolita przemyski.

 

W naradzie pastoralnej wzięli udział duszpasterze młodzieży, koordynatorzy odpowiedzialni za ośrodki ŚDM w diecezji przemyskiej, a także odpowiedzialni za ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe w archidiecezji przemyskiej razem z delegacjami młodzieży. Archidiecezja przemyska przyjmie młodzież w ośmiu ośrodkach: Przemyślu, Brzozowie, Jarosławiu, Krośnie, Leżajsku, Łańcucie, Przeworsku i Sanoku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook