Kard. Vegliò: Europa stała się egoistyczna

Ponad 200 migrantów straciło życie w wodach Morza Śródziemnego od początku bieżącego roku. Kard. Antonio Maria Vegliò odniósł się do przeżywanego kryzysu migracyjnego wskazując, że zdarzenia takie podważają historyczne wartości, jakimi szczycił się do tej pory kontynent europejski.

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących podkreślił, że Europa zamykając się straciła poczucie otwarcia na drugiego i szacunku dla człowieka. "Stała się zbyt egoistyczna i sprawia wrażenie kontynentu zmęczonego" - twierdzi szef watykańskiej dykasterii.

 

"To jest dramat: ludzie sprzedają cały swój dobytek, pozostawiają wszystko, aby móc załadować się na te statki hańby. Do tego potrzeba odwagi i ludzkiej desperacji. Wierzę jednak, że Europa zdoła wykrzesać w sobie resztki godności i przemyśli pewne poczynania.

 

Słowenia, Macedonia budują mury, Węgry nie chcą wcale uchodźców. Są to gigantyczne problemy, jednakże Europa nie może stawiać im czoła mówiąc «wynoście się stąd wszyscy!». Musi znaleźć jakieś rozwiązania, tym lepiej jeśli będą one zgodne z zasadami chrześcijańskimi" - powiedział kard. Vegliò.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anuszka A 00:05:10 | 2016-02-05
Przede wszystkim przestańcie mamić tych biednych ludzi nierealnymi obietnicami (bo Europa nie jest w stanie przyjąć i utrzymywać) wszystkich mieszkańców Afryki i przestańcie ich przyjmować, wspierając mafijny biznes przemytu ludzi i fałszowania dokumentów (5000 euro/os.), to przestaną przyjeżdżać. Przyjeżdżają w odpowiedzi na nieroztropne wezwania Angeli Merkel i Papieża Franciszka. Roztropność jest cnotą - warto o tym pamiętać i nie porywać się bez mózgu na rzekome uczynki miłosierdzia.
https://www.youtube.com/watch?v=3gDfinActzg

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawel G 19:45:02 | 2016-02-02
Znowu to forsowanie migracji. Ciekawe, że nawet nie ma próby argumentacji, tylko hasłama, apele i oskarżenia.

Kard. myli osoby i fakty. Ludzie toną przy nielegalnym przekraczaniu granic, szczególnie morskich. Winni temu są najpierw ci, którzy ich do tego zachęcają, w tym Merkel i niestety pewni ludzie Kościoła, no i przemytnicy, którzy jak hieny ciągną zyski z przestępczego procederu.

Po prostu nie ma możliwości otwarcia granic Europy dla wszystkich chętnych. Chętnych do migracji do Europy byłoby pewnie przynajmniej dwa miliardy ludzi, a pewnie z sześć miliardów. To by doprowadziło do zatratowania Europy, głodu, rabunku, chorób i zupełnego upadku cywilizacji.

Oceń 20 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook