Kard. Nichols o radykalizacji młodzieży przez ISIS

(fot. youtube)

Podczas spotkania z katolickimi nauczycielami Arcybiskup Westminster ostrzegł zebranych iż "wystarczy zaledwie miesiąc by z niewinnego ucznia zrobić fanatycznego islamskiego terrorystę".  

 

Kardynał wezwał do ostrożności przed stronami na których rekrutuje się nieletnich do grup terrorystycznych ISIS.


Jak zaznaczył hierarcha, naiwność, osamotnienie i brak jasnych wartości w życiu, to najczęstsze przyczyny angażowania się uczniów w aktywność ekstremistów islamskich. Kardynał wspomniał również o rozmowach z uczniami, w wielu 14-15 lat, którym oferowano przyłączenie się do ISIS. Proces rekrutacyjny przebiega wyjątkowo sprawnie, zaznaczył kard. Nichols.

 

Dla terrorystów z ISIS brytyjscy uczniowie stanowią dogodny cel. Mówią o nich "czysta skóra" co ma wskazywać na brak utrwalonych przekonań i wartości, czyniąc te dzieci podatne na radykalizację. Dżihadyści  obiecują im "nadanie sensu i wartości za które warto poświęcić życie".


Kardynał Nichols zaapelował do katolickich nauczycieli by dołożyli wszelkich starań, tak by uczniowie poznali i przyjęli prawdziwie chrześcijańskie cele  i wartości oraz odkryli związane z tym swoje indywidualne powołanie.


"Od waszego zaangażowania zależy czy nasi bezbronni uczniowie będą stawać się  ofiarami islamskich radykałów, podążając za nieludzką ideologią czy nie"- zaznaczył kard. Nichols


Brytyjska policja podejrzewa, że co najmniej 700  obywateli tego kraju dołączyła do ISIS, walcząc w Syrii oraz Iraku. Wielu z nich wróciło do Anglii  a blisko 100 zostało zabitych, wśród tej grupy znalazł się słynny już "Jihadi John".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook