Uczestnicy marszu pro-life odprawili Mszę na środku autostrady

(fot. https://twitter.com/CatholicHerald)

Studenci wracający z marszu pro-life w stolicy USA utknęli po drodze na autostradzie. Na 22 godziny zatrzymała ich w drodze ogromna śnieżyca. Wtedy studenci wpadli na ten niezwykły pomysł.

 

Studenci zbudowali ołtarz ze śniegu i poprosili towarzyszących im kapłanów, by odprawili na nim Eucharystię. Ks. Patrick Behm z Le Mars (Diecezja Sioux City) stwierdził w wywiadzie: - To było coś niesamowitego, po prostu jeden z najważniejszych momentów mojego kapłaństwa.

 

Chociaż w podróży było aż ośmiu kapłanów, to właśnie ks. Behm celebrował mszę: - Na szczęście ze sobą swój kapłański zestaw podróżny do celebracji Eucharystii.

 

W trakcie Mszy było oczywiście bardzo zimno. Ks. Behm stwierdził, że chociaż pod albą miał sutannę i płaszcz, to nie miał ornatu. Co więcej, ręce zmarzły mu tak, że nie był w stanie rozdać Komunii: Poprosiłem, by każdy brał Hostię bezpośrednio z pateny - powiedział ks. Behm.

 

 

Ks. Behm dodaje, że mimo 22-godzinnego postoju, studenci chcieli podziękować za to, co działo się podczas marszu: - Patrzenie na ich wiarę i radość wszystkich było ogromnie pozytywne - mówił kapłan. 

 

Marsze dla życia są organizowane co roku w wielu miastach Ameryki po tym, jak w 1973 roku Najwyższy Sąd USA zalegalizował aborcję. 

 

- Za każdym razem, gdy jedziemy na Marsz, towarzyszą mi coraz młodsi ludzie. Chrystus był z nami w tej śnieżycy - mówi ks. Behm - On jest z nami w każdej śnieżycy, w każdej burzy i to On przyniesie ostateczne zwycięstwo. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 19:28:07 | 2016-01-28
Utknęli widzocznie Bóg nie chciał aby taki marsz się odbył.

Oceń 1 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 18:39:40 | 2016-01-28
Czemu nie na początku albo na końcu?

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook