Abp Gądecki podziękował Lidze Katolickiej

(fot. abpgadecki.pl)

Lidze Katolickiej zawdzięczamy wielu wykształconych kapłanów, którzy przez studia w Rzymie przygotowali się do posługi w Kościele - powiedział abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski. 

 
Przewodniczący KEP przekazał na ręce dyrektora Ligi bp. Andrzeja Piotra Wypycha podczas spotkania w Kolegium Polskim w Rzymie 26 stycznia wdzięczność za pomoc w edukacji przebywających tam polskich księży oraz za inicjatywy miłosierdzia.
 
Biskup pomocniczy archidiecezji Chicago Andrzej Piotr Wypych podkreśla, że zadanie, którego podejmuje się Liga to przede wszystkim Nowa Ewangelizacja człowieka, zjednoczonego przez wiarę i narodowe dziedzictwo.
 
Liga Katolicka jest ruchem religijno-społecznym zajmującym się pomocą religijną Polsce i Polonii. Od dziesięcioleci funduje ona stypendia naukowe dla polskich księży, którzy studiują na papieskich uczelniach w Rzymie, pomaga polskim parafiom i instytucjom kościelnym, a także misjonarzom i misjonarkom na całym świecie. 
 
Ponadto Liga Katolicka wspomaga młodzież polonijną w ich katolickiej formacji, fundując stypendia na uniwersytetach rzymskokatolickich w Stanach Zjednoczonych. W swoich działaniach promuje rodziny formowane w duchu tradycji chrześcijańskich.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook