Akcja Katolicka w Roku Jubileuszu 1050-lecia

(fot. shutterstock.com)

W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski Akcja Katolicka włączy się w centralne i diecezjalne obchody tego wydarzenia. 

 
500 przedstawicieli organizacji z całego kraju weźmie udział w świętowaniu jubileuszowym, które 16 kwietnia odbędzie się na Stadionie INEA w Poznaniu. Akcja Katolicka obecna będzie także na uroczystościach w Gnieźnie.
 
Stowarzyszenie podejmie też własne inicjatywy. Tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę, zaplanowana na 19-20 czerwca, odbędzie się pod hasłem "Z dziękczynieniem za łaskę chrztu i chrześcijańską Polskę". Pielgrzymce towarzyszyć będzie konferencja poświęcona jubileuszowi. 
 
Natomiast 26 listopada, w Sejmie RP, odbędzie się kolejna konferencja nt. "Chrześcijańskie fundamenty polskiej państwowości" organizowana przez Zarząd KIAK i Parlamentarny Zespół członków i sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło i Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Warto dodać, że zespołowi przewodniczy członek AK z diecezji radomskiej, poseł Robert Telus, a w skład prezydium weszła również poseł Halina Szydełko - prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. 
 
Zespół, który zainicjował swoją działalność w sejmie poprzedniej kadencji niedawno zawiązał się ponownie. W jego skład weszło m.in. 23 parlamentarzystów rekomendujących się członkostwem w naszym stowarzyszeniu. W najbliższą środę ( 27 bm. ) odbędzie się kolejne posiedzenie zespołu poświęcone kwestiom naprotechnologii. Jak powiedziała Halina Szydełko, posłowie zamierzają wypracować zasady promowania i finansowania tej metody leczenia bezpłodności. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook