Płock: pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie

(fot. shutterstock.com)

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku (Mazowieckie) rozpoczęło działalność "Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie". Małżonkowie przeżywający różnego rodzaju problemy we wzajemnych relacjach mogą przesyłać tam prośby o modlitwę w swej intencji.

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce, gdzie w 1931 r. św. Faustyna Kowalska (1905-1938) doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. Modlitwy o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami będą odmawiane tam przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codziennie z zapewnieniem pełnej dyskrecji.

Prośby o modlitwę można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] - mogą to uczynić nie tylko małżonkowie z diecezji płockiej, ale też z pozostałych na terenie kraju, a także z zagranicy.

 

- Czasami małżonkom wydaje się, że znaleźli się w tak krytycznej sytuacji, że nie ma już wyjścia, że nie uda się uratować ich związku. A jest przecież modlitwa. Wierzymy w moc modlitwy i w ten sposób chcemy pomagać. Ważne jest by pamiętać o słowach ewangelii według św. Łukasza, że "dla Boga nie ma nic niemożliwego" - powiedział PAP ks. dr Jarosław Kamiński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

 

Przypomniał, że według danych statystycznych, co trzecie małżeństwo w Polsce rozpada się, a problem ten coraz bardziej dotyczy młodych małżeństw, ze stażem w związku do pięciu lat, wśród których liczba rozwodów systematycznie wzrasta od lat 90. XX wieku.

 

- Prośbę o modlitwę do płockiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mogą wysłać małżonkowie razem lub osobno bez względu na małżeński staż czy miejsce zamieszkania. Będziemy modlić się za każde małżeństwo, czy to z diecezji płockiej, czy z innych diecezji, czy też z zagranicy. O każde małżeństwo przeżywające kryzys trzeba walczyć. Nie ma nic gorszego niż oddać mecz walkowerem - podkreślił ks. Kamiński.

 

Dodał, że modlitwa w intencji małżeństwa, które prześle taką prośbę, odmawiana będzie po codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego z zapewnieniem pełnej dyskrecji. - Imiona i nazwisko małżonków pozostają w tajemnicy - zaznaczył ks. Kamiński.

 

"Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie" powołane w ramach Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie działało także po zakończeniu jego obchodów. - To nie jest akcja na jeden rok. Dopóki będzie istniało płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dopóki będzie funkcjonował internet, będziemy modlić się w intencji małżeństw, które poproszą o takie wsparcie - zapewnił ks. Kamiński.

 

Św. Faustyna Kowalska przybyła do płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w 1930 r. Tam też 22 lutego 1931 r. doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego polecającego namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu ufam Tobie". Obraz powstał w 1934 r., gdy św. Faustyna przebywała już w Wilnie. Wizerunek Jezusa Miłosiernego namalował Eugeniusz Kazimirowski - artysta polegał na wskazówkach samej św. Faustyny.

 

W miejscu płockich objawień św. Faustyny znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które co roku odwiedzają pielgrzymi z całego świata.

 

Ogłoszony przez papieża Franciszka bullą "Misericordiae vultus" Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, rozpoczął się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?