Abp Depo: Komunikacja i miłosierdzie to dar i zadanie

(fot. kuriaczestochowa.pl)

"Komunikacja i miłosierdzie, te dwa słowa są zadaniem i darem" - mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, który 23 stycznia w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji ludzi mediów. Msza św. połączona była również z ogólnopolską pielgrzymką hospicjów.

 

Na Mszy św. zgromadzili się pracownicy częstochowskich środków społecznego przekazu, m.in. Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna tygodnika katolickiego "Niedziela", dziennikarze tygodnika katolickiego "Niedziela", archidiecezjalnego Radia Fiat , Radia Jasna Góra, biura prasowego Jasnej Góry, TVP, TVN 24, TV Niedzieli, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz pracownicy hospicjów z Polski.

 

W homilii abp Depo podkreślił, że "jedno i drugie słowo, komunikacja i miłosierdzie, wymagają pochylenia się nad człowiekiem, aby przekazać prawdę i dźwigać go" - Zmaganie się o prawdę i świadectwo Bożego miłosierdzia w posłudze nad człowiekiem jest dzisiaj naszym szczególnym zadaniem - mówił abp Depo.

 

Abp Depo przypomniał, że "Bóg wezwał nas w powołaniu nie na podstawie naszych czynów, ale stosownie do łaski" - Na wzór Maryi każdy z nas ma własne imię, czas dany od Boga i ma określona misję do spełnienia - kontynuował Przewodniczący Środków Społecznego Przekazu KEP i dodał: "Imię i życie każdego z nas wpisane jest w Serce Jezusa".

 

Odnosząc się do czasów współczesnych abp Depo podkreślił, że "jako szaleństwo jest widziane radykalne pójście za Jezusem, obrona wartości z Nim związanych i posługa miłosierdzia" - Takie postawy często określane są jako fanatyzm religijny czy też fantastyczny ciemnogród. A cóż dopiero powiedzieć o bilbordach jeszcze nie dawno obecnych na naszych ulicach, które głosiły: "Jeszcze wierzysz? Zacznij myśleć". To twórcy takich bilbordów odeszli od rozumu i pragną stawiać świat na głowie - mówił abp Depo.

 

Przewodniczący Środków Społecznego Przekazu KEP pytał za co może być nienawidzony papież i Jezus? - Może być nienawidzony za dobro i prawdę. Kogo może denerwować biel papieża. Tych, którzy są na służbie zła - odpowiedział abp Depo.

 

Na zakończenie zawierzając Maryi pracowników mediów i hospicjów abp Depo zaapelował o "odwagę życia w prawdzie i świadectwo miłosierdzia każdego dnia".

 

Na zakończenie Mszy św. ks. Mariusz Frukacz dyrektor Referatu Środków Społecznego Przekazu Archidiecezji Częstochowskiej podkreślił, że "jako nasze zdanie i dar przyjmujemy służbę prawdzie i miłosierne dźwiganie każdego człowieka".

 

Msza św. w intencji ludzi mediów odbyła się w związku ze świętem ich patrona, św. Franciszka Salezego. Organizatorem spotkania modlitewnego był Referat Środków Społecznego Przekazu Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook