Watykan: zaoferowano roczne schronienie dla bezdomnej matki

(fot. shutterstock.com)

Kobieta została znaleziona niedaleko placu św. Piotra. Nie zdecydowała jeszcze, czy skorzysta z propozycji - poinformował serwis abc NEWS.

 

Patrol policji natknął się na kobietę z nowonarodzonym dzieckiem w środę około drugiej nad ranem. - Kiedy podszedłem, zobaczyłem, że dziecko dopiero się urodziło. Wraz z kolegami okryliśmy ich kurtkami - powiedział agencji The Associated Press Maria Capone, jeden z funkcjonariuszy. 

 

Kobieta została odwieziona do szpitala, gdzie odwiedził ją jałmużnik papieski - bp Konrad Krajewski. Zaoferował roczne schronienie w prowadzonym przez Watykan ośrodku dla dzieci i matek w potrzebie.

 

Arcybiskup Krajewski stale opiekujący się bezdomnymi z okolic Watykanu znał kobietę i już wcześniej oferował jej kilka razy gościnę. Nigdy jednak nie skorzystała z tej propozycji. Ponowił ją obecnie w imieniu papieża. 

 

- Do niej należy decyzja, co zechce zrobić - dodał watykański rzecznik ks. Federico Lombardi. Podkreślił, że ponieważ dziewczynka nie urodziła się na placu Świętego Piotra, lecz tuż obok niego, nie jest obywatelką watykańską.

 

Kobieta zdecydowała ona jeszcze, czy skorzysta z propozycji. 

 

Pod arkadami w rejonie placu Świętego Piotra koczuje co noc kilkudziesięciu bezdomnych. Papieski jałmużnik wraz z wolontariuszami z Gwardii Szwajcarskiej rozwozi im regularnie jedzenie i koce. Z inicjatywy papieża Franciszka dla bezdomnych ustawiono koło bazyliki prysznice. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 17:06:08 | 2016-01-20
Biskup zaoferował pomoc .... to chyba nie w Polsce.

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook