Poznań: "Gasimy pragnienie Sudanu"

(fot. EPA/UN)

"Gasimy pragnienie Sudanu" − to akcja mająca na celu wybudowanie studni dla Sudanu Południowego, kraju najbardziej na świecie ubogiego w wodę, zorganizowana z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

 

Inicjatywę zapoczątkowały parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu wspólnie z Polską Akcję Humanitarną.

 

− Jubileusz Chrztu Polski zainspirował nas do tego, by pozostawić jakiś trwały ślad rocznicowych uroczystości, który jednocześnie nawiązywałby do chrztu − mówi KAI ks. Radosław Rakowski.

 

Jeden z inicjatorów akcji zwraca uwagę, że woda to dla nas codzienność i jest dla nas oczywiste, że płynie z kranu. Jednak wielu mieszkańców Ziemi nadal nie ma dostępu do czystej wody. − Sudan Południowy to państwo najbardziej ubogie w wodę, stąd pomysł, by w związku z obchodzoną w tym roku 1050. rocznicą Chrztu Polski nie pozostać obojętnym na los potrzebujących i wybudować studnię dla tego kraju − mówi organizator akcji.

 

Ks. Rakowski zaznacza, że mieszkańcy Sudanu Południowego muszą średnio pokonać ok. 4 km, by dotrzeć do źródła czystej wody, 45 proc. społeczeństwa pije zatrutą wodę, a kilkaset sudańskich dzieci umiera co roku z powodu braku dostępu do czystej wody.

 

− Jezus spotkał się z Samarytankę przy studni, a my możemy spotkać się z tymi, których nie znamy lub wobec których mamy jakieś obawy i się pojednać − mówi ks. Rakowski.

 

Konkretne miejsce, gdzie studnia zostanie wybudowana, wskaże PAH.

 

− Budowę studni można wspomóc, wpłacając na konto Fundacji Dwunastka 10, 50 lub 1050 zł. Podane sumy nawiązują oczywiście do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski − zaznacza ks. Rakowski.

 

Finał akcji "Gasimy pragnienie Sudanu" zaplanowano na 16 kwietnia, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, podczas trwania rocznicowych uroczystości.

 

Organizatorzy akcji zebrali dotąd 5 tys. zł. Aby studnia została wybudowana, potrzeba 60 tys. zł.

 

Więcej na www.pragnieniesudanu.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook