Forum Ekonomiczne z przedstawicielami religii

(fot. shutterstock.com)

W rozpoczynającym się 20 stycznia w Davos Światowym Forum Ekonomicznym wezmą udział nie tylko politycy i biznesmeni, ale także m.in. przedstawiciele religii.

 

Swą obecność zapowiedzieli: duchowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby oraz kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych bp Marcelo Sánchez Sorondo.

 

Wśród 2500 uczestników spotkania znajdą się też: rabin David Rosen, kierujący Amerykańskim Komitetem Żydowskim i rabin Pinchas Goldschmidt, przewodniczący Konferencji Rabinów Europejskich, francuski mnich buddyjski Matthieu Ricard, który regularnie uczestniczy w konferencjach w Davos, a także reprezentanci islamu.

 

W jednej z zamkniętych sesji ma również wziąć udział kard. Peter Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju, który w 2014 r. odczytał przesłanie papieża Franciszka na rozpoczęcie obrad Forum.

 

W przeszłości uczestnikami Forum byli m.in. znany obrońca ubogich abp Helder Camara z Brazylii, kard. Reinhard Marx z Niemiec i obecny arcybiskup Dublina w Irlandii, Diarmuid Martin, który bywał w Davos dość często, gdy był sekretarzem Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?