USA: przygotowania do Marszu dla życia

(fot. Art Babych / Shutterstock.com)

Amerykańscy obrońcy życia przygotowują się do swego dorocznego Marszu. Jak co roku, odbędzie się on w Waszyngtonie w rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych. Marsz dla życia już od dawna jest okazją do szeroko zakrojonej akcji modlitewnej i edukacyjnej.

 
W kampanię tę wpisuje się nowenna 9 dni dla życia, zainicjowana przez episkopat USA głównie z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych. W przeddzień rozpoczęcia nowenny kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku wezwał wszystkich zatroskanych "dramatem aborcji" do odnowy zaangażowania na rzecz "wizji życia i miłości, która nikogo nie wyklucza".
 
Przez 9 kolejnych dni uczestnicy nowenny będą otrzymywać emaile, SMS-y lub wpisy na Twitterze, Instegramie czy Facebooku. Rozsyłane tą drogą materiały zawierają intencje modlitewne, refleksje, teksty modlitw i tematy do dyskusji na każdy dzień nowenny. Uczestnicy zachęcani są do tego, aby w sieci opowiadać innym, dlaczego zaangażowani są w ruch pro-life i jakie to ma dla nich znaczenie. Mogą to robić, zamieszczając na stronie internetowej nowenny krótkie nagrania video, czy fotografie selfies.
 
Kard. Timothy Dolan wyraził rozczarowanie, że w 2015 r. Kongres nie przyjął antydyskryminacyjnej ustawy aborcyjnej. Dawałaby ona pracownikom służby zdrowia prawo do odmowy uczestniczenia w aborcji ze względu na przekonania religijne czy moralne.
 
Waszyngtoński marsz dla życia, uważany za największe tego typu wydarzenie na świecie, odbędzie się 22 stycznia. Lokalne marsze dla życia, organizowane w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, odbywają się podczas bieżącego weekendu.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook