Apel kard. Parolina do muzułmańskich uczonych

(fot. youtube.com)

Watykan uważa, że islamscy uczeni mają obowiązek energicznie występować przeciwko terroryzmowi w imię religii.

 

Przemoc i ekstremistów powinni oni "potępić bez dwuznaczności", powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej w rozmowie z hiszpańskim tygodnikiem "Vida Nueva".

 

Teraz od uczonych zależy, aby w kazaniach głosili taki islam, który nie dopuszcza żadnych ekstremistycznych interpretacji na usprawiedliwienie przemocy, stwierdził kard. Parolin w nawiązaniu do ostatnich zamachów terrorystycznych w Stambule i Dżakarcie.

 

Wywiad przedrukował watykański dziennik "L’Osservatore Romano" w wydaniu z 15 stycznia.

 

Jako pozytywny przykład watykański sekretarz stanu wskazał przywódców islamskich, którzy po zamachach w Paryżu w listopadzie ub.r. potępili terror, wyraził też uznanie dla wieców solidarności z ofiarami zorganizowanych przez prostych muzułmanów.

 

"Nie zapominajmy, że większość ofiar islamskich ekstremistów to są sami muzułmanie", przypomniał i podkreślił, że Kościół katolicki musi teraz podwoić wysiłki na rzecz dialogu międzyreligijnego.

 

Według kard. Parolina terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie zagraża pokojowi na świecie. Zadaniem całej wspólnoty międzynarodowej jest przeciwstawienie się terroryzmowi. Jednakże mandat ku temu może wyjść tylko od Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook