Gruzja: Drzwi Święte w nieistniejącym kościele

Radio Watykańskie
(fot. travelgeorgia.ru CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons)

Wyjątkowe Drzwi Miłosierdzia otwarto w gruzińskim mieście Rustawi. Stanęły one w miejscu, gdzie dopiero ma powstać kościół.

 

Ta niecodzienne decyzja jest reakcją na przedłużanie w nieskończoność biurokratycznych praktyk związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowę świątyni pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia.

 

"Pomysł zrodził się w czasie rozmowy z księżmi. Postanowiliśmy w szczerym polu postawić drewniane drzwi kościoła i następnie je otworzyć, by nasi wierni mieli okazję doświadczyć łaski obecnego jubileuszu" - mówi administrator apostolski na Kaukazie, bp Giuseppe Pasotto, który dokonał otwarcia Drzwi Świętych.

 

Dodaje, że ten gest ma ogromne znaczenie symboliczne. Przypomina bowiem, że miłosierdziem powinniśmy żyć na co dzień, niezależnie od problemów, którym musimy stawić czoło.

 

Pokazuje zarazem bezkres Bożego miłosierdzia. "Przechodząc przez Drzwi Miłosierdzia wchodzimy do miejsca nieograniczonego murami ani sufitem; daje nam to doświadczyć nieogarnionego przez nas ogromu łaski, którą Bóg chce nas obdarzyć" - podkreśla bp Pasotto.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kamila 22:50:50 | 2016-01-13
Otwarto drzwi w największej i najpiękniejszej katedrze.

Oceń 2 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook