Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach

(fot. youtube.com)

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" skonfrontował bpa Tadeusza Pieronka z tezą, że społeczeństwo może się odwrócić od muzułmanów po sylwestrowych aktach gwałtu imigrantów na niemieckich kobietach. Zobacz, co odpowiedział były sekretarz KEP. 

 

- Jestem wśród tych 5 proc. społeczeństwa polskiego, które uważają, że mają obowiązek przyjmować uchodźców do Polski. Powtórzę, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjmować uchodźców - mówi hierarcha w rozmowie z Jacekiem Nizinkiewiczem.

 

-  Jako naród polski doznaliśmy wielu krzywd i pomocy ze strony świata. Powinniśmy pomagać również imigrantom ekonomicznym, tak jak Polacy przyjmują pomoc od wielu zagranicznych sąsiadów. W każdej grupie ludzi znajdą się gwałciciele, przestępcy i ludzie mający złe zamiary. Nie możemy przekreślać uchodźców i nazywać ich złoczyńcami. To są ludzie potrzebujący pomocy. Mamy obowiązek pomagać uchodźcom. I powinniśmy, bo nas na to stać - mówi biskup.

 

Na wtrącenie dziennikarza, który zwrócił uwagę, że istnieje obawa, iż Europa będzie muzułmańska biskup Pieronek odpowiada: "Europa będzie muzułmańska. Chcieliśmy, to mamy. Trzeba było myśleć wcześniej, długofalowo. Francja i Belgia już wkrótce będą muzułmańskie. Nic nie zatrzyma tego procesu. Europa wyparła się Chrystusa i wkrótce będzie muzułmańska. Błędem okazało się liczenie na narzucenie muzułmanom naszej woli. Siłowa asymilacja nie zdała egzaminu. Ludzie mają wewnętrzne wartości, których bronią. Bronią narodowej i religijnej tożsamości. Nie próbujmy asymilować na siłę i przekonywać do własnego wyznania. Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo. Nie jest łatwo wysegregować ludzi, żeby nie przepuścić terrorystów. Liczę na roztropność nowych władz, a nie dzielenie Polaków imigrantami."

 

Cały wywiad w "Rzeczpospolitej".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

djknet 19:02:48 | 2016-09-22
Ty Judaszu teraz to wszystko spływa po tobie tak teraz mówisz zobaczymy jak staniesz przed Bogiem ...............!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anuszka A 00:27:19 | 2016-01-15
I ktoś taki chce nas nauczać miłosierdzia. W sercu zero miłości dla ludzi należących do Kościoła, kompletny brak odpowiedzialności za powierzone biskupowi osoby, tylko gęba pełna pustych, wyświechtanych frazesów. Każdy nauczyciel już by wyleciał z pracy w trybie dyscyplinarnym za brak odpowiedzialności za brak reakcji na zło, które dzieje się drugiemu człowiekowi, za którego jesteśmy odpowiedzialni, a taki biskup czy papież nawet słowa nie piśnie przeciw muzułmanom, że prześladują chrześcijan, nie stanie w obronie najsłabszych, tylko udaje że nic się nie stało i jeszcze bezczelnie śmie sobie gębę wycierać magisterium Kościoła. Dno!

Oceń 3 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anuszka A 15:37:27 | 2016-01-13
Taka scena chodzi mi po głowie.Mogła wydarzyć się w Kolonii, może wydarzyć się w Krakowie.
Grupa "uchodźców" otacza szczelnym kordonem biskupa Pieronka spacerującego wieczorową porą po rynku...Rozpinają mu sutannę, zdzierają slipki, zaczynają bawić się  klejnotami dostojnika.W końcu jeden nieszczęsny uchodźca zmusza wielebnego żeby mu wziął do buzi...Wtedy z ust pełnych spermy padają słowa:" W każdej grupie ludzi znajdą się gwałciciele, przestępcy i ludzie mający złe zamiary. Nie możemy przekreślać uchodźców i nazywać ich złoczyńcami."

Oceń 13 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Krzysiek13 14:43:27 | 2016-01-13
Nie lubię tego gościa, ale niestety, muszę się zgodzić z drugą częścią jego wypowiedzi. Francja odrzucając Chrystusa zaprosiła mahometa.

Oceń 10 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

luka.sts1 08:32:48 | 2016-01-13
Hańba Bp Pieronek. Sprzeciwia się Bp Ewangelii na straży której powinien stać. Jest mi zwyczajnie wstyd za takie zachowanie " strażników " kościoła.

Oceń 7 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 22:47:16 | 2016-01-12
Coraz bardziej skłaniam się do tego, aby jednym z kryteriów kogo mamy przyjąć były preferowane kobiety z dziećmi, rodziny i kobiety.
Wywiady z imigrantkami, pracownikami socjalnymi i psychologami opiekującymi się nowoprzybyłymi uchodźcami pokazują, że obecnej masowej migracji towarzyszy powszechna przemoc wobec kobiet. Od przymusowych małżeństw, poprzez handel żywym towarem do przemocy domowej, kobiety doświadczają przemocy ze strony przemytników, męskich członków rodziny, swoich współtowarzyszy podróży a nawet europejskich policjantów. 

Oceń 15 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

grzesiu.pietrzyk 19:35:33 | 2016-01-12
uchodźców - tak, terorystów - nie. Warto odróżniać roztropność od głupoty.

Oceń 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tes 17:50:24 | 2016-01-12
Nie zgadzam się z tezą Biskupa,że Europa będzie muzułmańska.Nie bedzie,ale nie bedzie tez przeniknięta do glebi chrzescijaństwem.Chrzescijaństwo w Europie staje sie dla wiekszości bardziej folklorem a nie pogłębianiem wiary i życiem w wierze.A już na pewno oslabiają się związki chrzescijan z Kosciołem.Za pozostale wnioski Biskupa-duży szacunek!

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anuszka A 16:24:08 | 2016-01-12
To jest chore myślenie. Większość uchodźców to osoby należące do ISIS. Gdyby Polska przyjęła eimigrantów to byłaby to druga Francja. Tam ludzie boją się wyjść na ulice, bo niewiadomo czy nie wysokoczy ktoś, kto dźgnie ich nożem. To jest życie w lęku. No i gwałcą mężczyźnie kobiety, bo uważają, że swoje zostawili w kraju ojczystym i nie mają jak wyładowywać swoich potrzeb seksualnych.
Według mnie przyjęcie uchodźców do Polski to bliżej do grzechu, bo przez to zginęłoby wielu Polaków, kobiety zostałyby zniszczone i nie byłaby to już chrześcijańska Polska, tylko muzułmańska. 

Oceń 21 22 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Oriana 14:39:56 | 2016-01-12
Biskup Pieronek mówi: "Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo." 
I z tym się zgadzam. 

Tak na marginesie, to asymilacja to już ostatni etap przystosowania się imigrantów do społeczeństwa przyjmującego, następuje wtedy, gdy imigranci przestają się odróżniać kulturowo i  całkowicie wtapiają się w kraj gospodarzy. Taką wolę muszą przejawiać obie strony, dla niektórych ludzi jest to stan pożądany, dla innych nie do przyjęcia i to po obu stronach. Jedna strona może nie chcieć utraty swojej tożsamości kulturowej i religii, druga strona może chcieć zachowania czystości etnicznej i pewnych przywilejów.
Wcześniejszym etapem jest integracja, która jest stanem, w którym imigranci nawiązują trwałe związki z członkami nowego społeczeństwa i uczestniczą w jego życiu: pracują, studiują, ale nie rezygnują z własnej odrębności narodowej. 

Chyba asymilacja nie zawsze jest możliwa.

Oceń 19 2 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook