Kard. Ravasi złożył hołd zmarłemu Davidowi Bowie

(fot. oborri i takimit / youtube.com / PAP/EPA/MAURIZIO GAMBARINI)

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, kard. Gianfranco Ravasi zacytował dziś na Twitterze słowa piosenki Davida Bowie, oddając w ten sposób hołd zmarłemu wczoraj w wieku 69 lat brytyjskiemu artyście rocka.


Zacytowane słowa pochodzą z nagranego w 1969 roku utworu Space Oddity. W przekładzie na język polski maja one następujące brzmienie:

 

Kontrola lotu do majora Toma
Odliczanie rozpoczęte. Silniki włączone.
Kontrola zapłonu i niech Bóg ma Cię w opiece!

 

O śmierci artysty, po 18 miesięcznym zmaganiu z choroba nowotworową poinformował jego syn, reżyser Duncan Jones. Na portalu społecznościowym podał, że jego ojciec odszedł w spokoju, otoczony swoimi bliskimi. Prosił też o uszanowanie żałoby.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Pawel G 16:16:50 | 2016-01-11
Kardynał Ravasi znowu w akcji. Jakiś czas temu występował w pogańskich obrzędach na rzecz "Pacha mama" czyli "matki ziemi". Jakże to Newageowe. A tu filmik dokumentujący to zajście: https://www.youtube.com/watch?v=qCtMAH0KTmU

Ja pogańskiego kultu nie zabraniam, niech się jednak pan Ravasi  zdecyduje, czy chce być kapłanem katolickim i kardynałem, czy nie.

Oceń 14 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TajemniczaJejmosc 15:25:23 | 2016-01-11
Do przedmówców:
Jeśli wierzyć tekstowi - słowa "złożył hołd" są autorstwa KAI, chyba że źródłowy jest tekst zagraniczny, ale nie podano tu na niego namiarów.

Oceń 8 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 14:06:44 | 2016-01-11
Nie nadążam kardynale, ten hołd to za pogrążającego sie w uzależnieniach androgenicznego Ziggy-ego Stardusta, wcielenie Piłata w bluźnierczym "Ostatnim kuszeniu..", czy może za zwyczajny  biseksualizam i igraszki w łóżku  z Mickiem Jaggerem - który pewnie też doczeka się kiedys kardynalskiego hołdu.

Do tego powołał Ci Bóg ?

Oceń 17 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

antolek 13:43:21 | 2016-01-11
Hołd? Kardynał to powinen składać hołd Bogu, a nie celebrycie. Co najwyżej kondolencje i uznanie, ale nie hold, bo to żenujące.

Oceń 21 6 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook