"Napady imigrantów na kobiety to akt polityczny"

(fot. PAP/EPA/MAJA HITIJ)

Zbiorowe napady na kobiety w Kolonii to akt polityczny, protest przeciw naszemu światu i miejscu, jakie zajmuje w nim kobieta - uważa prof. Lucetta Scaraffia, redaktor naczelny do stałego kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano.

 

Wypowiadając się na łamach tygodnika Famiglia Cristiana nazywa ona sylwestrową napaść na kobiety agresją o podłożu kulturowym ze strony imigrantów, którzy nie chcą się poddać integracji, lecz przeciwnie, mają nadzieję, że narzucą nam własną wizję świata.

 

Zdaniem Scaraffii wydarzenia te pokazują, że międzykulturowość jest sprawą bardzo złożoną, a w jej centrum znajduje się kwestia kobieca. Aby sobie z tym poradzić, nie wystarczy tylko dobra wola - przyznaje watykańska felietonistka.

 

Dodajmy, że według ostatnich danych, na policję zgłosiło się już 379 kobiet, które w sylwestrową noc w Kolonii padły ofiarą zorganizowanych grup imigrantów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franek 13:33:52 | 2016-01-11
"Islam naucza, iż zbawienie osiąga się poprzez dżihad, tzn. mord i prześladowania na niewiernych (min. 169 wersów w Koranie nawołuj do dżihadu bezpośredniego). Hurysy nie otrzymuje muzułmanin za prowadzenie uczciwego i zgodnego z zasadami moralnymi życia. Hurysę dostanie dopiero, gdy zabije chrześcijanina, żyda, czy apostatę”
Read more: http://www.pch24.pl/facebook-zablokowal-konta-miriam-shaded--zobacz-dlaczego-,40514,i.html#ixzz3wwFcyXM9

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 12:33:05 | 2016-01-11
Protest przeciwko naszemu swiatu ? Ależ droga Pani Lucetto ! To była RADOŚĆ z naszego swiata, z jego głupoty, braku woli obrony. Tyle "kobiałek" - i nikt ich nie broni ? RAJ na ZIEMI.

Oceń 9 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?