Abp. Hoser: Bez modlitwy wiara umiera

(fot. wikipedia.org)

Bez modlitwy nasza wiara umiera, a przykazania stają się martwymi przepisami - powiedział abp Henryk Hoser, zachęcając oazowiczów do troski o życie duchowe. W przypadający w Niedzielę Chrztu Pańskiego Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie biskup warszawsko-praski przewodniczył mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

 
W homilii abp Hoser przypomniał o roli sakramentu Chrztu Świętego i wypływających z niego zobowiązaniach. - W Jezusie Chrystusie będącym Słowie, które stało się Ciałem objawiło się zarówno Boże Światło jak i Życie które otrzymaliśmy. W związku z tym Prolog św. Jan winien być dla członków ruchu swego rodzaju konstytucją która wskazuje kierunek życia - stwierdził kaznodzieja.
 
Przypomniał, że tym co ożywia relację z Bogiem jest modlitwa. - Bez tego bezpośredniego i przywołującego radość i energię Ducha Świętego kontaktu wiara staje się wiedzą, a Boże przykazania stają się przepisami Kościoła. Wówczas nic już nie pozostaje, co by przyciągało i napełniało ludzkie serce - przestrzegł abp Hoser.
 
Zaapelował również do członków Ruchu Światło-Życia, aby jeszcze mocniej zaangażowali się w proces przygotowywania młodzieży do sakramentu bierzmowania. - Dowartościujcie w swojej działalności ewangelizacyjnej sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Macie bowiem do zaproponowania swoim rówieśnikom ciekawą ofertę zaangażowania w Kościele, gdzie młodzi mogą spotkać ludzi podobnych do siebie, dążących do wyższych celów - powiedział biskup warszawsko-praski.
 
Na zakończenie w sposób szczególny podziękował on Domowemu Kościołowi, czyli gałęzi małżeńskiej ruchu za wszystkie podejmowane przez nich inicjatywy wyrażając jednocześnie nadzieję, że ich oddziaływania będzie coraz większe i owocniejsze.
 
Po Eucharystii w katedrze odbyło się świąteczne spotkania, w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR+ 03:56:53 | 2016-01-11
+

Oceń 4 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook