Rośnie liczba pielgrzymów przybywających do Rzymu

(fot. shutterstock.com)

Stopniowo wzrasta liczba pielgrzymów, przybywających do Rzymu z okazji rozpoczętego miesiąc temu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego.

 

W porównaniu z podobnym okresem roku poprzedniego było ich w grudniu 2015 w Watykanie więcej o 37 proc. Przez Drzwi Święte Bazyliki Watykańskiej przeszło dotychczas 527 tys. osób. Poinformował o tym szef rzymskiej policji Nicolò D’Angelo, zdając relację ze stanu bezpieczeństwa w Wiecznym Mieście.


- Utrzymywaliśmy w tym czasie najwyższy poziom alertu antyterrorystycznego. Nie oznacza to jednak, że ludzie zamknęli się w domach i przestali przyjeżdżać. Świadczy o tym wzrost liczby pielgrzymów - podkreślił D’Angelo. Wskazał zarazem na dobrą współpracę odwiedzających Watykan ze służbami bezpieczeństwa. Zaznaczył, że ludzie bez problemu poddają się wzmożonym kontrolom, rozumiejąc ich sens, nawet jeśli spowalnia to ruch pielgrzymkowy.

 

Ponadto większa obecność sił bezpieczeństwa wpłynęła na spadek przestępczości w Rzymie. Sama tylko liczba kradzieży, które są prawdziwą plagą Wiecznego Miasta, zmalała o 10 proc.

 

Ocenia się, że we wszystkich dotychczasowych wydarzeniach jubileuszowych wzięło udział 1 025 000 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook