"Módlmy się żarliwie o pokój na Bliskim Wschodzie"

(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)

Do głębokiej modlitwy o pokój wezwał kard. Christoph Schönborn podczas Mszy św. w wiedeńskiej katedrze w uroczystość Objawienia Pańskiego.

 

- Módlmy się żarliwie o pokój na Bliskim Wschodzie i we wszystkich regionach świata gdzie toczą się wojny - powiedział metropolita wiedeński do tysięcy wiernych zebranych w świątyni.


- Na Bliskim Wschodzie cały region pogrążony jest w ciemności i mroku konfliktów, prześladowań i terroru - przypomniał kardynał w homilii i wskazał na dramatyczne dzieje narodów Bliskiego Wschodu, które pokazują niekończącą się historię wojen, nędzy i cierpienia. Dodał, że od "czasów narodzenia Jezusa to nic nowego".

 

- Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli z Persji do dzieciątka w Betlejem, wyruszyli również z tęsknoty za królem pokoju, który zaprowadzi pokój na Bliskim Wschodzie, Podobnie teraz musimy prosić aby otworzyły się serca ludzi z wielkiej tęsknoty za Królem Pokoju. Mamy pragnienie Króla Pokoju? Módlmy się gorąco o pokój na świecie - powiedział kard. Schönborn i dodał: "Magowie uklęknęli przed Dzieciątkiem w żłobie i przyjęli postawę pokory. Pokój zapanuje na świecie tylko wtedy, gdy będziemy naśladować tę postawę: postawę radosnej pokory przed Dzieciątkiem z Betlejem".

 

Na początku Mszy św. kard. Schönborn pozdrowił wszystkich braci i siostry z Kościołów wschodnich i prawosławnych. Ponad 200 mln chrześcijan prawosławnych na całym świecie będzie obchodzić 7 stycznia uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook